Autoportret z samowarem

Okładka książki Autoportret z samowarem
Krzysztof Beśka Wydawnictwo: Melanż Cykl: Autoportret z samowarem (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Autoportret z samowarem (tom 1)
Melanż
2015-03-11
2015-03-11
historia kryminał

Nuda w wydaniu retro.
Jedna gwiazdka więcej właśnie za retro.

Zapowiadało się ciekawie, niestety książka ostatecznie okazała się słaba. Zakończenie totalnie beznadziejne. Niektóre postaci pojawiały się właściwie nie wiadomo po co. Akcja się ciągnęła, tempo książki było powolne. Trudno było mi uwierzyć, jak bardzo Antek martwi się o ojca i jak bardzo go kocha, ponieważ Antek przypominał sobie o ojcu tylko czasami, właściwie chyba...

Pozycja przeznaczona bardziej dla miłośników książek przygodowych niż historycznych. Czyta się przyjemnie.

"Autoportret z samowarem" to moje pierwsze i ostatnie spotkanie z prozą Krzysztofa Beśki.
Pierwsze - bo zachęciła mnie propozycja gatunkowa. Kryminał retro to jedna z moich ulubionych form literackiej rozrywki.
A ostatnia - bo "Autoportret z samowarem" jest bowiem książką złą, słabą, nieprzemyślaną zbyt dobrze, skonstruowaną amatorsko.
Dawno nie byłem w takim stopniu...

Drugie spotkanie z Antkiem i ...Krzysztofem Beśką. Autoportret z Samowarem to także dla mnie powrót do początku przygód naszego udanego artysty. Zacząłem przygodę od nie tego tomu i czas nadszedł aby te zaległości nadrobić i na pewnego rodzaju pytania jakie się zrodziły wcześniej odpowiedzieć.
Książka liczy sobie ponad 500 stron i miejscami rzeczywiście może nużyć, ale...

Cały 4 tomowy cykl książek Krzysztofa Beśki wygrałam w konkursie urodzinowym u Ejotka. Rok minął i wreszcie rozpoczęłam przygodę maturzysty Antka. A ten chłopak zabrał mnie na wspaniałą wycieczkę do Zakopanego, oraz na scenę teatru w Toruniu. Ale przede wszystkim odbyłam nietypowy spacer po ulicach przedwojennej Warszawy. Pierwszoosobowa narracja wciągnęła mnie i...

Skusiła mnie okładka.
Z autorem się jeszcze nie znałam, ale coś tam pisało,że retro, że historia, Warszawa.... więc stwierdziłam, brzmi nieźle.

Niestety pierwsze wrażenie okazało się najlepsze.
Nie jest to zła książka, pomysł ciekawy a historia w tle burzliwa i niebezpieczna dla obywateli.
Miejscami zaskakująca, ale ogólnie jakoś nużyła mnie ta książka, nie potrafiłam...

Klimaty przedwojennej Warszawy, poznawanej trochę od ciemnej strony. Jak się okazuje nie wszyscy przedwojenni młodzieńcy uczęszczający do prestiżowego liceum im. Stefana Batorego byli tacy porządni i prawi. Jak zakończy się sztubacka wyprawa Antka z kolegami do domu schadzek? Dlaczego ojciec Antka, spokojny urzędnik nagle zostaje aresztowany i oskarżony o szpiegostwo na...

Nie ukrywam ,że do przeczytania tej ksiązki zachęciła mnie piękna retro okładka. W trakcie czytania miałam mieszane uczucia ,bo momentami czułam się jakby książka była pozycją przeznaczoną typowo dla młodzieży. W trakcie zagłębiania się w treść zostałam zarzucona mnóstwem zwrotów akcji, ale wielkiego " WOW " nie było.

1968

Pierwsza książka tego autora ...... i ku mojemu mega zaskoczeniu, nie ostatnia bo sięgnę po kolejne. Sposób narracji wręcz niesamowity, barwny, wciągający. Tematyka.... zaskakująca ale niesamowita. Polecam gorąco .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• E-book
  • 2015
  • Z biblioteki
  • 2021
  • Krzysztof Beśka

Dodaj cytat z książki Autoportret z samowarem