Nauczycielka

2015-04-22
2015-04-01
Aldona Zaniewska
W.A.B.
literatura austriacka literatura niemiecka Aldona Zaniewska thriller psychologiczny romans
Die Deutschlehrerin
literatura piękna
2015-04-22
Aldona Zaniewska

Oficjalne recenzje i

Zupełnie tak jak w kinie

[ 35 ] Link do recenzji

Beznadziejna - stwierdziłam po pierwszych 50 stronach i ją porzuciłam, ale wróciłam, bo nie lubię nie kończyć lektury. Potem się wciągnęłam, choć mnie nie powaliła. Trochę ckliwa.

Lekka lektura, która potrafiła mnie wciągnąć, zaskoczyć, trochę zirytować [konstrukcja bohatera], a momentami dać prztyczka w nos.

Historia ciekawa, ale nie porywa. Trochę jakby się czytało o życiu kogoś znajomego/znanego- niby dużo się wie, ale niektóre fakty są zaskakujące.

Czyta się dość szybko. W pewnym momencie wydaje się, że domyślamy się przebiegu wydarzeń, a tu nas autorka zaskakuje. Taka do przeczytania na raz.

Przeczytałam kilka dni temu i już prawie zapomniałam, o czym była ta książka. Zachwytów zupełnie brak.
Może i problematyka poruszająca, sposób zaprezentowania treści również wydawałby się niekonwencjonalny, jednak - w moim odczuciu- powiało taką nudą, że trudno było mi przebrnąć przez tę dość krótką lekturę. Nijaka fabuła, chaos, bohaterowie bez wyrazu - w zasadzie trudno...

Chyba największa zaleta tej książki jest taka iż jest krótka. Jeśli chodzi o treść dla mnie przewidywalna, banalna a do tego nudna. Podobno thriller - dla mnie nudna obyczajówka, która nie wymaga skupienia i myślenia.
Straciłam czas.

Na trzy sposoby - dialogiem odartym z didaskaliów, e-mailami, które niosą więcej emocji, niż możnaby się spodziewać po formie tak mocno skupionej na informowaniu, oraz piękną literacko prozą, opowiada nam Pani Taschler historię pewnej miłości.

Wspomnienia, z gorzkich zmieniające się wreszcie po latach w śmiech i pogodzenie. Złość, która po latach skrywania, wypuszczona w...

Na półkach: , , , , , , ,

Po recenzji kilku książek, które wziąłem na swój opiniotwórczy warsztat śmiało mogę pokusić się o stwierdzenie, że aby napisać dobrą recenzję, ważne jest by robić to na świeżo po lekturze danej książki, gdy jej treść w wyrazisty sposób maluje się jeszcze w naszej pamięci.

Dobrze pamiętam treść książki NAUCZYCIELKA - przeczytałem ją stosunkowo niedawno, ale na tyle dawno,...

Nie mam zdania na temat tej książki. Przeczytałam ją i jest mi ona obojętna. Nie wzbudziła we mnie żadnych emocji.

Czekałam na trupa w piwnicy i się niestety nie doczekałam. Thriller podobno. No cóż, moja codzienna droga do pracy trzyma mnie w większym napięciu. Jako obyczajówka ujdzie. Przez małe "u".

Dyskusje

• 2015