A potem przyszli po mnie

Maziar Aimee Molloy BahariAimee Molloy Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura faktu
Then They Came For Me
Jarosław Skowroński
Prószyński i S-ka
literatura faktu historia Jarosław Skowroński
Then They Came For Me
literatura faktu
Jarosław Skowroński
literatura faktu historia Jarosław Skowroński

Przerażający obraz współczesnego Iranu i reżimu islamskiego, dzięki lekturze tej książki człowiek docenia miejsce i czas w którym sam żyje.

Jest to jeden z tych reportaży, o których trudno przestać myśleć.
Maziar to dziennikarz, jakich na świecie jest bardzo wielu. Pisze dla Newsweeka i relacjonuje wydarzenia z całego świata, szczególnie zaś z Iranu, z którego to pochodzi. Działa legalnie i ostrożnie, a jednak w 2009 zostaje aresztowany i spędza trzy miesiące w więzieniu jako "szpieg" słuchając absurdalnych...

Patrząc na tytuł ma się wrażenie, że to powieść o czasach II wojny światowej. Takie właśnie odczucie miałam gdy po dłuższym czasie sięgnęłam by ją przeczytać (zdążyłam zapomnieć, co było w opisie). Dlatego na początku czułam zaskoczenie.
"A potem przyszli po mnie" to relacja dziennikarza, który urodził się w Iranie, a w wieku dorosłym wyemigrował do Wielkiej Brytanii (o ile...

2091

Książka wspaniale napisana. Pokazująca nie tylko walkę interesów i polityczne machinacje, ale także prywatne życie ludzi mieszkających w Iranie.
Jest to taki więzienny pamiętnik, który przy okazji staje się historią rodziny.

Dyskusje

• Iran
  • 2015
  • Literatura faktu
  • Szybka lista:)
  • Terroryzm i fundamentalizm islamski
  • Persko-irańsko
więcej mniej

Dodaj cytat z książki A potem przyszli po mnie