Saga o Karim, synu Gunnara

1985-01-01
8307011957
Anna Węgrzyn
Wikingowie

Okładka książki Frygijskie bławatki Wasilij Aksionow, Wasilij Biełow, Nodar Culejskiri, Grigor Dżanikian, Regina Ezera, Aleksander Filippowicz, Achat Gaffar, Inna Goff, Georgij Gulia, Wasilij Jurowskich, Rimma Kowalenko, Igor Kuwszynow, Iwan Łaskow, Leonid Lencz, George Menjuk, Wacław Michalski, Manuk Mnacakanian, Junna Moric, Wardkes Petrosjan, Aleksander Prochanow, Georgij Siemionow, Witalij Siomin, Andriej Skałon, Jurij Szczerbak, Alim Teppiejew, Gleb Tiekotiew, Wiktoria Tokariewa, Aleś Żuk
Frygijskie bła... Wasilij Aksionow, W...
Okładka książki Brzozowy omam Agasi Ajwazjan, Michaił Anczarow, Natalia Barańska, Nina Biczuja, Witalij Borisow, Maja Ganina, Jarosław Gołowanow, Gleb Goryszyn, Georgij Gulia, Rustam Ibragimbiekow, Matylda Jufit, Uładzimir Karatkiewicz, Iwan Kostyra, Jurij Magalif, Anatol Pietuchow, Mikołaj Rodiczew, Dymitr Stachorski, Anatolij Tkaczenko, Wiktoria Tokariewa, Władimir Tubolew, Siergiej Woronin
Brzozowy omam Agasi Ajwazjan, Mic...
Okładka książki Smak wiśni Aleksander Borszczagowski, Borys Charczuk, Leonid Czałdranian, Wiera Czubakowa, Iwan Daniłow, Władimir Gonik, Georgij Gulia, Fazil Iskander, Anna Kozłowska, Oleg Osadczy, Leonid Pasieniuk, Aleksander Riekiemczuk, Jurij Rychteu, Władimir Sapożnikow, Edward Szuchmin, Wasilij Szukszyn, Ludmiła Uwarowa, Talis Vaidars
Smak wiśni Aleksander Borszcza...

Początkowo podchodziłem do tej książki dość nieufnie, bo w końcu jak ktoś urodzony nad Morzem Czarnym może zabierać się za pisanie powieści o mieszkańcach Skandynawii i to sprzed wielu wieków, ale już po kilku stronach przekonałem się do tej książki.

Jest to piękna opowieść o przetrwaniu przeciwności, walce o honor i o miłości, ale niekoniecznie takiej cukierkowej i przewidywalnej.

• Znalezione na strychu
  • Średniowiecze