System

Tom Rob Smith Wydawnictwo: Albatros Cykl: Lew Demidow (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Child 44
kryminał, sensacja, thriller
2015-04-08
Łukasz Praski
Łukasz Praski literatura brytyjska literatura angielska ZSRR komunizm

To nie tylko dobry thriller, ale także powieść obyczajowa. Doskonale ukazuje realia i paradoksy systemu stalinizmu zarówno od strony władzy jak i szarych ludzi.

Zaskakująca, wciągająca dającą bardzo dużo do myślenia. Cieszę się że żyje w tych czasach..

Pierwsza połowa mocna i wyrazista. Druga zdecydowanie słabsza.

Dobry zrobili z niej film. Książka też ciekawa.

Jedna gwiazdka odjęta za dość miałki według mnie finał.

Książkę dodałęm już bardzo dawno temu do listy "Chcę przeczytać". Postanowiłem sięgnąć po tą książke, aby przynajmniej o jedną pozycję skrócić wspomnianą listę. Nie żałuję decyzji. Książka bardzo mi przypadła do gustu.
Oryginalny temat jak na autora brytyjskiego. Akcja toczy się w Związku Radzieckim na początku lat 50tych, w przededniu śmierci Stalina i tuż po jego śmierci....

Czasy stalinowskie. Zaczyna się wielkim głodem na Ukrainie.

ciekawa pozycja, aczkolwiek bohaterowie nie powinni mieć żadnych szans na przeżycie, a co dopiero na rozwikłanie sprawy i rehabilitację. końcówka bardzo mocno skrócona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Klimat stalinowskiej Rosji i walka głownego bohatera nie tylko z seryjnym mordercą, ale i z całym systemem socialistycznego reżimu. Bo co innego złapać mordercę, a co innego nie zachwiać tym utopijnego systemu, który zwyrodnialców podobno nie produkuje.

Książka co prawda na początku mnie trochę nudziła i obawiałam się, że jej nie dokończę, natomiast po jakimś czasie coraz bardziej zaczęła mnie wciągać.
Książka ta jest nieprzewidywalna i ciężko przewidzieć, co się jeszcze wydarzy.
Polecam

Dyskusje