Ibogaina. Uzdrawiająca moc wizji

Okładka książki Ibogaina. Uzdrawiająca moc wizji Peter Frank
Okładka książki Ibogaina. Uzdrawiająca moc wizji
Peter Frank Wydawnictwo: Okultura Seria: Scientia Psychedelica nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Scientia Psychedelica
Ibogaine Explained
Okultura
2015-01-01
2015-01-01
Maciej Lorenc
psychodelik

Książka to ciekawa, jeśli ktoś lubi bądź jeśli kogoś intryguje tematyka psychodelików to pozycję połknie. Jednak pamiętam, że po jej przeczytaniu miałem pewien niedosyt. To trochę jakby obszerniejszy artykuł w gazecie albo jakiś rozdział w 'transwizjach'. Z jednej strony Peter Frank, autor tejże publikacji pisze, że ibogaina to najpotężniejszy psychodelik (co na to użytkownicy DMT..? ) na świecie; z drugiej jednak, poświęcił mu tak mało miejsca. Ibogaina nie jest tak populara jak: Psylocybina, LSD, DMT, czy Meskalina. To wiemy, natomiast czy mniej interesująca? wydaje mi się, że Peter mógł trochę inaczej poprowadzić tę książkę i opisać nieco więcej. No cóż, jego wybór. Sam nie wiem. Pozycja ciekawa, książkę polecę ale nie oczekujcie Metznera czy Grofa.

Moim zdaniem zbyt luzno napisana, spodziewałem się czegoś więcej ale i tak można się z niej podstawowych rzeczy o Ibogainie i tym jak wygląda terapia dowiedzieć.

Krótka i zwięzła książka o ibogainie. Dla kogoś kto siedzi 'w tych tematach' prawdopodobnie niewiele idzie z niej wyciągnąć, lepiej sobie kupić inną książkę z serii "scientia psychedelica" a o ibogainie poczytać w anglojęzycznym internecie.

• Okultura
  • 2017