Bractwo świętego całunu

2005-01-01
2005-01-01
całun turyński templariusze

więcej Więcej

Niektórzy krytycy porównują prozę Julii Navarro do twórczości Dana Browna, ale mnie taka opinia wydaje się mocno naciągana. W powieści "Bractwo Świętego Całunu" autorstwa Navarro wielbiciele tego gatunku znajdą prawie wszystko co ma do zaoferowania thriller historyczny, a więc intrygę, zagadkę, inteligentnych śledczych i barwne postaci historyczne.
Lektura obfituje w próby...

Ciekawa książka, która od samego początku pochłania czytelnika. Myślę, że warto ją przeczytać.

Książka zaczyna się od pożaru w katedrze turyńskiej, w której znaleziono mężczyznę pozbawionego języka i linii papilarnych. Podobne próby włamania i pożary miały miejsce wiele razy  na przestrzeni wieków. Śledztwo, prowadzi komisarz Marco Valoni, historyk sztuki Sofia Galloni oraz dziennikarka Ana Jimenez. Odkrywają oni, że istnieje tajemne bractwo, wywodzące się z miasta...

Niewykorzystany potencjał. Nuda.

Ze smutkiem odkładam tę książkę na półkę "Niedokończone". Nie tego spodziewałam się po tej powieści, zawiodłam się na całej linii. Próbując autorce dać szansę na rozwinięcie akcji, ciągnęłam czytelnicze katusze do 164 strony, ale dłużej się nie dało.

Umiejscowienie akcji we Włoszech, gdzie z każdego kąta wyziera historia, gdzie atmosfera sprzyja snuciu intryg wokół...

Nie dałam rady doczytać do końca, mimo ciekawego tematu. Zagadka również wydawałą się wciągająca, jednak pozostałe wątki fabuły były rozczarowujące - infantylne i napisane językiem na niskim poziomie. Szkoda, bo, jak wspomniałam, pomysł na książkę autorka miała ciekawy.

Książka wylicytowana na aukcji WOŚP,teraz trafiła się chwila na jej przeczytanie.Ciekawy temat,akcja toczy się "dwutorowo",czyli tak jak w "Mistrzu i Małgorzacie",ale do powieści Bułhakowa bardzo dużo jej brakuje.Jest nudna,i taka-nie obrażając-zbyt kobieca(opisy ciuchów,"tanie" romanse).Szkoda zmarnowanej historii.

Typowa powieść dla tego gatunku. Ktoś pragnie ukraść lub zniszczyć Całun Turyński. Ekipa śledcza próbuje rozwikłać serię morderstw i znaleźć sprawców. Aby rozwikłać zagadkę musimy cofnąć się do początków powstania Całunu i prześledzić jego historię. Odkrywamy wplątane w te wydarzenia tajne organizacje i ich cele. Dobrze są wyważone części historyczne i współczesne, ciekawe...

Kryminał oparty na historii całunu turyńskiego. Nie wciąga tak jak "Powiedz mi, kim jestem" tej autorki, ale i tak przyjemnie się czyta, głównie dzięki dobrze wybranemu tematowi - niekoniecznie za sprawą wartkiej akcji.

Tytuł fajny i pomysł. Ale to wszystko. Książka napisana nudno. Dłuży się a szkoda bo tematyka i pomysł ciekawy. Nie jest najgorsza, da radę ją wymęczyć. Polecam w ostateczności, jak się nie ma nic innego do czytania.

• 2014
  • Thriller/sensacja/kryminał