Dlaczego kot jest kotem

Okładka książki Dlaczego kot jest kotem Tadeusz Konwicki
Okładka książki Dlaczego kot jest kotem
Tadeusz Konwicki Wydawnictwo: Wydawnictwo Teka Stanisław Tomasz Kujawski bajki
2010-01-01
24 min.
bajki dla dzieci Kot Iwan

Okładka książki Glissando Gosia Herba, Katarzyna Huzar-Czub
Glissando Gosia Herba, Katarz...
Okładka książki Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz, Karolina Rosołek
Mądre bajki Agnieszka Antosiewi...
Okładka książki Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera Błażej Kuszelski, Juliusz Słowacki, Jan Marcin Szancer (ilustrator), Zofia Szancerowa
Bajki w ilustr... Błażej Kuszelski,&n...

Kot jest kotem - to wiemy. Ale dlaczego? Na to pytanie w bajce stara się odpowiedzieć Mistrz Konwicki.
Lekka to opowieść i przyjemna, której głównym tematem jest wyobraźnia Kota Iwana. Bo kot wymyśla, kim mógłby być, gdyby nie był kotem. I sprawdza, jak mu jest wtedy, gdy nie jest kotem, tylko tym kim wymyślił.
To piękna, mądra bajka. Wiadomo - koty myślą.
Cieszę się niezwykle, że kot Iwan zainspirował Tadeusza Konwickiego do napisania tej opowieści, a Danutę Konwicką, do jej wyrysowania. I obiecuję sobie ją odczytywać zawsze wtedy, gdy będę chciała być nie kotem ;)
Przeczytajcie. Polecam.

| Ma
Tadeusz Konwicki, Danuta Konwicka, Dlaczego kot jest kotem, Wydawnictwo TEKA, Warszawa 2010

To piękna, mądra bajka. Wiadomo - koty myślą.
Cieszę się...

• Powieść, opowiadanie
  • Dzieci: do zdobycia
  • Dziecięce
  • Ga-gatti
  • Dla relaksu

Dodaj cytat z książki Dlaczego kot jest kotem