Sekretne życie pszczół

Data 1. wydania:
2003-01-01
Andrzej Szulc
Wydawnictwo Literackie
Andrzej Szulc literatura amerykańska pszczoły Stany Zjednoczone segregacja rasowa rasizm nastolatka lata 60.
The Secret Life of Bees
literatura piękna
2015-03-19
Andrzej Szulc

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Sekretne poszukiwania dojrzałości

21 Link do recenzji

Nawet nie wiem kiedy skończyłam czytać ta ksiazke. Ciekawie opisane dorastanie jak również problemy społeczne jak rasizm, czy przemoc w rodzinie.

Piękna historia, piękne postaci, piękne charaktery, piękny morał. Dla kogoś kto wierzy w Maryję na pewno wyzwala niesamowite odczucia i być może staje się książką ewangelizacyjną. Czyta się bardzo przyjemnie. język młodej 14 letniej dziewczynki jest bardzo prosty, często dyktowany emocjami. Świetna książka dla kobiet, które trapią się z wewnętrznymi rozterkami i demonami...

Ciepła, nastrojowa, pełna słońca, zmysłowa, optymistyczna powieść ze zgrabnie wplecioną metaforą ula i pszczół, co dodatkowo pozwala poczuć klimat upalnego lata, niemal smakować ciągle pojawiającego się w powieści motywu miodu i słyszeć brzęczenia pszczół. W tym słodkim od miodu świecie pojawiają się jednak wątki bardzo gorzkie. Jest to także opowieść o traumie dorastania...

Dość prosta i naiwna historia, nie jest to na pewno ambitna literatura, ale na deszczowy weekend jak znalazł. Taka lekka i przyjemna. Dość sporo dowiedziałam się o pszczołach.

Dobrze napisana, czyta się szybko, porusza problem segregacji rasowej i człowieczeństwa. W tle pszczelarstwo. Każdy rozdział rozpoczyna się adekwatnym cytatem dotyczącym życia pszczół. Polecam

Ciekawa książka poruszająca wątek segregacji rasowej. Spokojna fabuła, sppkojne zakończenie. Dobra jako odskocznia od książek przepełnionych zabójstwami, które czytam najczęściej.

Ciepła historia o szukaniu swojego miejsca w życiu.

Rewelacyjna. Czysta się bardzo szybko. Opisy, język i styl masełko. Polecam z całego ❤️

śniło mi się , że klęczy przede mną Martin Luter King Junior i maluje mi paznokcie u nóg śliną, - ślina ma czerwony kolor jakby ssał cukierki z cynamonem'
- kolorowi otrzymali prawa wyborcze, a kobiety uciekają przed przemocą w domu

Była to słowo daję płynąca miodem i mlekiem historia. Sam początek jednak nie zapowiadał się tak kolorowo.

Lily Owens kilkunastoletnia dziewczynka, córka miejscowego farmera nie zaznała nigdy smaku prawdziwie szczęśliwego dzieciństwa. Wychowywana była metodą zimnej miłości i twardej ręki ojca. Matka Lily umarła kiedy dziewczyna miała cztery latka. Od tamtej pory ciepłe,...

Dyskusje

3 842