Błędny pociąg

kolej pociąg widmo groza
horror
Wolne Lektury
kolej pociąg widmo groza

Tak, jak wskazuje podtytuł tej króciutkiej nowelki-opowiastki, jest to legenda (kolejowa), jakie opowiadają sobie i swoim bliskim przedstawiciele wielu zawodów np. górnicy czy marynarze.

Na Białorusi w okolicach Horska od dłuższego czasu kolejarze mówili, a co niektórzy rzekomo go nawet widzieli, o pociągu, który nie był ujęty w żadnym rozkładzie jazdy. Pojawiał się...

Krótkie przedstawienie motywu - pociąg widmo

Z odległej przyszłości z opowiadania "Dziwna stacja", w której autor sam nie mógł się zdecydować, czy akcja toczy się w XXI wieku, czy w roku 2345, przenosimy się w znacznie bliższe i swojskie (przynajmniej dla autora) czasy. Również tutaj Grabiński pod tytułem czyni dopisek, tym razem jest to: "Legenda kolejowa". Te słowa w pełni definiują treść opowiadania.

I tak jak...

• Klasyka
  • Ebooki
  • Groza
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Błędny pociąg