Religia masońska

Wydawnictwo M
2015-03-25
2015-03-25
masoneria masonizm mason religia

Ocenę obniżam za brak indeksu nazwisk.

Bardzo solidne, godne zaufania studium zjawiska wolnomularstwa. Konkretne fakty, przedstawione tak, że ani przez chwilę nie nużą.

Książka autorstwa ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego teologa, socjologa, sektologa. Widać naukowe podejście autora do publikacji: dużo przypisów, które umożliwiają odnalezienie źródła, na które się powołuje, odwołanie się do dokumentów Kościoła nie tylko Katolickiego, do dokumentów samej masonerii.
Autor przedstawia początek masonerii i stopniowe wypaczanie się jej ideologii...

Masoneria zwana również sztuką królewską lub wolnomularstwem ma na celu duchowe doskonalenie jednostki, braterstwo ludzi różnych religii, narodowości i poglądów. Ruch ten charakteryzuje się istnieniem lóż, trójkątów masońskich, obediencji, rozbudowaną symboliką i rytuałami. Należy jednocześnie pamiętać, że masoneria nie jest organizacją. To zespół bractw o charakterze...

Bardzo dobra książka, dobrze napisana. Nie znajdziemy tu typowej spiskowej teorii, a głównie suche fakty. Stanowczo polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2016
  • Chcę w prezencie