The Second Half

Okładka książki The Second Half Roy Keane
Okładka książki The Second Half
Roy Keane Wydawnictwo: Weidenfeld & Nicolson biografia, autobiografia, pamiętnik
Weidenfeld & Nicolson
2014-10-09
2014-10-09
Roy Keane

Okładka książki Roy Keane. Druga połowa Roddy Doyle, Roy Keane
Roy Keane. Dru... Roddy Doyle, Roy Ke...

Okładka książki Tony Adams. Uzależniony Tony Adams, Ian Ridley
Tony Adams. Uz... Tony Adams, Ian Rid...
Okładka książki Przegrany Grzegorz Król, Paweł Marszałkowski, Maciej Słomiński
Przegrany Grzegorz Król, Pawe...
Okładka książki Zasypany. Życie na zakręcie Paweł Hochstim, Igor Sypniewski, Żelisław Żyżyński
Zasypany. Życi... Paweł Hochstim, Igo...

Słabizna, w zasadzie druga połowa książki to same opisy dotyczące kupionych, sprzedanych, grających zawodników i komentarze wyników meczów. Styl chaotyczny. Pani tłumacz powinna wykazać minimum dobrej woli i zasięgnąć wiedzy o nazwach klubów angielskich i ich odmianie w języku polskim jęsli intelektualnie jest to dla niej bariera nie do przekroczenia, wiedziałaby, że piszemy w "z Sunderlandem" czy "z Evertonem", a nie "z Sunderland", "z Everton".

Podobała mi się, choć trudno było w nią "wsiąknąć". Dopiero rozdział o trenowaniu Sunderlandu wciągnął mnie bez końca. Właśnie tam te krótkie, rwane, często chaotyczne i emocjonalne zdania świetnie współgrały z historią. Choć była ona przegadana przemyśleniami, to w większości książki mi to nie przeszkadzało. Roy Keane ma swoją własną prawdę, nie boi się komuś dopiec, ale potrafi też przyznać się do błędów. Ach, co do błędów... niestety tłumaczenie na kiepskim poziomie, sam wyłapałem 3-4 pomieszania w faktach.

Dla mnie jako fana manchesteru United i osoby, która przez całą piłkarską karierę wzorowała się na Royu Keanie to lektura była obowiązkowa. Zdecydowanie ciekawe historie, o których tu przed telewizorami nie mieliśmy szans usłyszeć. Fajnie czasami wejść do szatni i zobaczyć jak to wszystko wyglądało z drugiej strony.

Wpadła mi ostatnio w ręcę. Sporo ciekawych szczegółów z szatni z punktu widzenia piłkarza, ale też trenera.

Pięknie opowiedziany jest jego konflikt z Fergusonem, głupota w postępowaniu ze zdrowiem.

W konflikcie z Fergusonem swoją robotę wykonał też asystent MU. Zachęcam!
Znajdziecie również fragment o Żurawskim.

W konflikcie z Fergusonem swoją robotę wykonał też asystent MU. Zachęcam!
Znajdziecie również fragment o Żurawskim.

Fanom futbolu Roya Keane’a przedstawiać nie trzeba. Legenda Manchesteru United, wybuchowy charakter, gracz twardy i bezkompromisowy, typowy przedstawiciel „wyspiarskiej szkoły” defensywnych pomocników z lat 90-tych ubiegłego stulecia. W Manchesterze United od 1993 roku zagrał w 326 oficjalnych spotkaniach, w koszulce reprezentacji Irlandii występując 67 razy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej (w czasie której grał jeszcze dla irlandzkiego klubu Cobh Ramblers, Nottingham Forest i Celticu) był m. in. menadżerem Sunderlandu i Ipswich Town.

Roy Keane to niepokorna dusza, piłkarz, który przez całą karierę wykłócał się z sędziami, przy każdej możliwej okazji. Jego status jednej z największych gwiazd futbolowych jest bezdyskusyjny, ale jak radził sobie w życiu prywatnym? Jak walczył z ciężarem psychicznym oraz stresami życia codziennego? Książka Roy Keane. Druga połowa żongluje anegdotami i licznymi refleksjami na temat piłkarskiego życia. W rezultacie otrzymujemy niezapomnianą osobistą odyseję, która odkrywa prawdziwą cenę sukcesu.

Zdecydowanie polecam książkę fanom futbolu, a szczególnie tym interesującym się wyspiarskimi rozgrywkami piłkarskimi. Dla kibica Manchesteru United - lektura obowiązkowa.

Książka okej, ciekawy punkt widzenia Keane'a na jego historię, co zrobił. Ogólnie byłoby dobrze, gdyby nie dramatyczne tłumaczenie. Tylu błędów dawno nie upatrzyłem w tekście. Naprawdę szkoda, bo mocno zniszczyło to moje wrażenia z książki :(. Ale może jestem przeczulony, dla tych którzy nie zauważyli, książka pewnie w odbiorze pozytywna

Nie ukrywam , że Roy Keane to jeden z idoli mojej młodości i były gracz mojego ukochanego klubu Manchesteru United i stąd właśnie gwiazdka plus przy ocenie tej pozycji. Mimo tego, że książka jest napisana z osobistej perspektywy Roya Keane'a co jest bardzo ważne w przypadku tego rodzaju opracowań, to jednak spodziewałem się czegoś lepszego. Z sentymentem zanurzyłem się we wspomnieniach z czasu jego kariery w Manchesterze. Z ciekawością poznawałem jego losy jako trenera, jednak miałem jakieś takie nieodparte wrażenie, że książka była pisana na szybko i momentami na siłę. Roy Keane jest na tyle ciekawą postacią, że dostajemy tu tylko przedsmak tego co powinno się znaleźć w jego autobiografii. Taka moja opinia. Mimo wszystko polecam szczególnie fanom.

Polecam! Jesli ktos kojarzy goscia to niech przeczyta sporo fajnych malo zananych faktow

Książka z wieloma przemyśleniami Roya, który nie boi się opowiedzieć o swoich wybrykach na boiskach jak i poza nimi. Bardzo ciekawa część książki odnośnie trenowania Sunderlandu.

Naprawdę ciekawa biografia byłego piłkarza m.in. Czerwonych Diabłów. Interesująca oraz często wywołująca uśmiech na twarzy podczas czytania. Must read dla fana czerwonej części Manchesteru.

• Piłka nożna
  • Sport