Czym w gruncie rzeczy jest dzieło sztuki a

Okładka książki Czym w gruncie rzeczy jest dzieło sztuki a
J. Margolis Wydawnictwo: Universitas powieść historyczna
powieść historyczna
Universitas
2004-01-01
2004-01-01
9788324201815

więcej Więcej

Ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych tematem w jego odsłonie filozoficznej.

Nie jest to pozycja popularnonaukowa, lecz książka napisana językiem "branżowym". Zawiera odesłania do poglądów innych filozofów i teoretyków sztuki od teorii Arystotelesa po koncepcję A.C. Danto "sztuka po końcu sztuki", podejmując z nimi polemikę względem tytułowego problemu.

Dzisiaj już...

• Estetisze

Dodaj cytat z książki Czym w gruncie rzeczy jest dzieło sztuki a