Kolekcja łowcy cieni

Okładka książki Kolekcja łowcy cieni Krzysztof Petek
Okładka książki Kolekcja łowcy cieni
Krzysztof Petek Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Porachunki z przygodą (tom 10) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Porachunki z przygodą (tom 10)
Siedmioróg
2012-01-01
2000-01-01

Okładka książki Wojna u progu. Poradnik przetrwania Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Petek
Wojna u progu.... Jacek Pałkiewicz, K...
Okładka książki Michał Boym. Poseł chińskiego cesarza. Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Petek
Michał Boym. P... Jacek Pałkiewicz, K...
Okładka książki Benedykt Polak. Pierwszy polski podróżnik Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Petek
Benedykt Polak... Jacek Pałkiewicz, K...

Każdy cykl powinien mieć kiedyś koniec - zgodzicie się ze mną, prawda? Krzysztof Petek swoją serię "Porachunki z przygodą" postanowił zamknąć w 10 książkach i oto właśnie ta ostatnia pt. "Kolekcja Łowcy Cieni".
Jajco zostaje uprowadzony. Porywacze poprzez hipnozę nakazują mu wykonanie zadania, które wiąże się z tragicznym wypadkiem, w czasie którego zginął jego ojciec. Po tych wydarzeniach Jacek wraz z matką wyjeżdzają na zabawę sylwestrową w góry. Jednak zamiast wypoczynku czekają ich kolejne kłopoty i spotkanie z kimś, kto miał już nie wrócić.

Krzysztof Petek stworzył wyjątkowo udaną serię książek przygodowych dla młodzieży. I tak jak "Mroczny labirynt" był mocnym i wciagającym otwarciem, "Kolekcja..." jest równie ciekawym uwieńczeniem perypetii Jajca i jego przyjaciół. Autor zamknął wątek przewodni jednoznacznie, choć sam "efekt końcowy" można było przewidzieć.

Styl książki nie różni się od poprzednich części - nadal czyta się przyjemnie i szybko, a fabuła wciąga od pierwszej strony. Tylko jak dla mnie to za szybko się kończy, ale na to już nic nie poradzę ;)

O ile pierwsze książki z serii były typowymi przygodówkami, tak w miarę rozwoju dochodziły pewne elementy, które miały zwrócić uwagę na problemy społeczne - sekty, pazerność, młodociani przestępcy. Nie inaczej jest w tej pozycji, a nawet są tu dwa takie wątki. Pierwszy to tytułowy Łowca - walczy z kłusownikami, którzy mają ciche przyzwolenie okolicznych mieszkańców. Drugi dotyczy nadopiekuńczej matki, która traktuje swoją córkę jak dziecko. Kiedy dziewczyna w końcu się buntuje dowiadujemy się, że jej rodzicielka tak naprawdę nic o niej nie wie.

Podsumowując - dobry finał ciekawej serii skierowanej dla nastolatków.

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

Czat!!!

Czat!!!

Całą serię czytałam dość dawno temu, ale nie zapomnę, że bardo przypadła mi do gustu. Uwielbiam wraz z bohaterami przeżywać ich przygody, rozwiązywać zagadki, a to gwarantuje nam pan Petek.

• Biblioteka
  • C - Biblioteka miejska/szkolna
  • Brak Legimi A
  • Biblioteczka domowa
  • Przygodówki
  • Dzieciństwa słodki czas

Dodaj cytat z książki Kolekcja łowcy cieni