Gwiazdy ligi polskiej

Przemysław BatorJakub Radomski Wydawnictwo: sport
sport
2014-12-01
2014-12-01
piłka nożna sport liga polska

Okładka książki Za punktem K. Rozmowy nie tylko o tym, co widać na skoczni Jakub Radomski, Natalia Żaczek
Za punktem K. ... Jakub Radomski, Nat...
Okładka książki Ludzie ze złota Edyta Kowalczyk, Jakub Radomski
Ludzie ze złota Edyta Kowalczyk, Ja...

Lista gwiazd polskiej ligi

Dzięki wydawnictwu RM i autorom - dziennikarzom Przemysławowi Batorowi i Jakubowi Radomskiemu, w jednej książce "Gwiazdy Polskiej Ligi" poznamy historie najlepszych piłkarzy polskiej ekstraklasy.

Autorzy wybrali po 2, 3, 4 największe gwiazdy z takich klubów jak Cracovia, GKS Bełchatów, Górnika Łęczna, Górnika Zabrze, Jagiellonii, Korony Kielce, Lechii, Lecha, Legii, Piasta, Podbeskidzia, Pogoni, Rucha, Sląska Wrocław, Wisły i Zawiszy.

Piłkarze oraz trenerzy zostali wybierani patrząc nie tylko na boiskowe zachowanie i grę ale także na zachowanie pozaboiskowe i ciekawe życiowe historie.

Wybierani zostawali trenerzy i piłkarze. Nie tylko polscy, ale także zagraniczni. Zarówno łagodni jak i niepokorni. Wszystko zostało opisane obiektywnie, patrząc na złe i dobre strony bohaterów.

42 ukazane historie nie są ani laurkami piłkarzy i trenerów ani krótkimi notkami biograficznymi. Maja układać się w całość i pokazywać kim na prawdę są bohaterowie. Niektóre historie są śmieszne, inne poważne a nawet wymagające współczucia.

Autorzy zapowiadają także kolejna część książki w której ukarzą najlepszych piłkarzy polskiej ekstraklasy z sezonu 2015/2016. Czekamy!

Lista gwiazd polskiej ligi

"Gwiazdy ligi polskiej" to ciekawa pozycja autorstwa dwóch młodych dziennikarzy sportowych. Jeden z nich to Przemysław Bator, drugi to Jakub Radomski, traktująca o gwiazdach polskiej piłki nożnej. Dla mnie to wymarzona książka. Dlaczego? Ponieważ interesuję się piłką nożną z naszego podwórka, gdzie grają zwyczajni zawodnicy, a nie wielkie pieniądze jak w zachodniej Europie, gdzie za piłką nożną kryją się wielkie pieniądze, telewizja i przemysł reklamowy.

W naszej ekstraklasie również odnajduję gwiazdy, piłkarzy znanych z gazet, radia i telewizji, którzy osiągnęli sukces na naszym rodzimym podwórku, bliższy i realniejszy dla chłopaka z Gdańska, Katowic czy Bydgoszczy.

Bardzo ciekawie opisane są sylwetki poszczególnych piłkarzy, gwiazdy niektórych powoli gasną inni grają wciąż na swoim wysokim poziomie pomimo upływu wielu lat. Wspomnę tylko Radosława Sobolewskiego czy Arkadiusza Głowackiego, często status gwiazdy naszej ligi mają zawodnicy którym nie powiodło się ,,na zachodzie” moim zdaniem z powodów mentalnych nie sportowych, jak choćby Paweł Brożek, czy Sebastian Mila, którzy po powrocie do Polski wrócili do dawnej dyspozycji.

W Polsce gra też wielu obcokrajowców dobrze znanych kibicom na przykład Ormianin Wahan Geworian borykający się z ,,życiowymi problemami” zapracował sobie na miano gwiazdy w naszym Zawiszy, jeszcze większą gwiazdą jest Miroslav Radović, który mówi ,,Wiele razy powtarzałem, że gdyby decydowały tylko względy finansowe, to pewnie by mnie już w Warszawie nie było. Kiedyś przestanę grać w Legii, ale zawsze będę jej wiernym kibicem. Kiedy przychodziłem tutaj w 2006 roku, miałem zupełnie inne plany. Chciałem pograć w Warszawie rok, może dwa i spróbować czegoś lepszego. Tymczasem zostałem to do dziś, czego absolutnie nie żałuję cieszę się, że związałem się z takim klubem i takimi kibicami (…)”. Niech te słowa stanowią zachętę dla wielbicieli CR 7 czy Messiego, do tej lektury, a później do przeżywania ligowych potyczek polskich klubów, o wiele ciekawszych niż odwieczna rywalizacja Realu Madryt z Barceloną, Manchesteru United z Manchesterem City, czy Borusii Dortmunt z Bayernem Monachium.
m.
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot/com

• Sport
  • 1Posiadam
  • FTBL

Dodaj cytat z książki Gwiazdy ligi polskiej