Opal

2015-02-18
2015-02-18
Sylwia Chojnacka
lux kosmici paranormal-romance miłość

O, mamy kolejnego bohatera z jajem i w parze do Ash został nim Dawson. I nie, żeby był on jakiś wybitnie charakterny, ale jest poprawnie zbudowany i da się go lubić. Reszta nadal... średnio.
Nieco przeraża, że w tej części naprawdę sporo się dzieje, a mimo to fabuła średnio wciąga i nie trzyma w napięciu. Opisy są powierzchowne, można było wyciągnąć z nich dużo więcej. Niestety to jest typową maniera Autorki.
Czyta się szybko i łatwo. Sama kreacja świata ciekawa, choć niedopracowana, tylko za to daję punkty.

Wszystko fajnie, swietna historia tylko ta ignorancja wlasnych przeczuc, naiwnosc i zatajanie wszystkiego przez glowna bohaterke zrobilo sie juz meczace. Moze po prostu ja lubie proste przekazy, a nie wieczne trzymanie wszystkiego w sobie i udawanie, ze sie nic nie stalo, ale po kolejnej czesci niestety musze chwile odpoczac.

a część troszkę mnie zastopowała.

Mam wrażenie, że akcja nieco zwolniła i zamiast dreszczyku emocji mamy stabilizację na wielu płaszczyznach. Możemy zaobserwować, jak powoli dojrzewa związek Katy i Deamona. Główni bohaterowie zaczynają się dogadywać, lepiej poznawać i uczą się osiągania kompromisów niezbędnych w dobrze prosperujących związkach. Nie do końca zadowala mnie styl, w jakim została przedstawiona relacja pomiędzy tą dwójką. Ich notoryczne kłótnie i dziecinne docinki powoli stawały się męczące i cieszę się, że w pewnym momencie osiągnięto wyczekiwany przeze mnie konsensus. Brakowało mi relacji Katy z Dee, ale rozumiem zabiega autorki. Do tej pory nie mogę również rozgryźć Blak'a...

Dodatkowo w mojej wersji druku mam ogrom błędów redaktorskich i czasem ciężko było mi odnaleźć się w tym kto wypowiada dany dialog. W tej części poznajemy również nowych bohaterów i dowiadujemy się nieco więcej o tajnej organizacji DOD, która czuwa nad asymilacją Luksjan na Ziemii. Bohaterowie zmuszeni są zadawać sobie pytania odnośnie tego, komu mogą ufać i która ścieżka okaże się tą właściwą.

Cliffhanger*, jaki zafundowała nam końcówka książki zdecydowanie na plus. Domyślałam się, że plany naszych bohaterów w ten, czy inny sposób muszą spalić na panewce, ale ostatecznie nie brałam pod uwagę takiego obrotu spraw, jaki zafundował nam koniec tej części. Oczywiście musiałam od razu sprawdzić w kolejnym tomie jak potoczyły się dalsze losy bohaterów, także niedługo możecie spodziewać się recenzji "Origin" będącej kontynuacją.

*Cliffhanger - zabieg polegający na nagłym zawieszeniu akcji w sytuacji pełnej napięcia.

a część troszkę mnie zastopowała.

„Gdyby życzenia były rybami, wszyscy stawialibyśmy sieci".

▪️Tytuł: Opal. Tom 3
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia @wydawnictwofilia @wydawnictwohype
▪️Premiera: 27.07.2022 r.
(Współpraca reklamowa @wydawnictwofilia)
▪️▪️▪️

Co jest do cholery!?!? - to pierwsze słowa jakie pojawiły się w naszej głowie po przeczytaniu tej części. Po prostu patrzyłyśmy w tekst i niedowierzałyśmy co tam się stało 😱🤯😱🤯

Autorka ewidentnie z każdą kolejną książką rozkręca się coraz bardziej fundując nam coraz mocniejszą jazdę. Poprzednie tomy razem wzięte w porównaniu do tego jednego nie storpedowały nas w takim stopniu co on jeden (aż strach pomyśleć co będzie się działo w ostatnim..🙈).

Podczas czytania odczułyśmy chyba wszystkie możliwe emocje jakie tylko człowiek jest w stanie sobie wyobrazić. I choć chwilami było tak słodko, że zastanowili byście się czy nie dostaniecie cukrzycy to inne wydarzenia gdzie dla odmiany poziom adrenaliny sięgał zenitu te momenty równoważyły.

Bohaterowie przejdą pewne metamorfozy co z upływem historii uda Wam się zauważyć. Niektórzy będą bardziej otwarci inni zaś odkryją swoją inną, bardziej mroczną stronę o której by nigdy nawet nie pomyśleli jednak wiecie jak jest. Pewne doświadczenia ale i zdarzenia jakie mają miejsce w naszym życiu mogą spowodować nieodwracalne zmiany. Cała paczka przyjaciół będzie natomiast postawiona w sytuacji, która zweryfikuje na ile mocna jest ich przyjaźń i zaufanie. Będzie to próba, która zadecyduje w pewnym sensie o ich być albo nie być. Będą także musieli podjąć bardzo ważne decyzje, które natomiast spowodują, że ich bezpieczeństwo stanie pod znakiem zapytania. Każde z nich będzie mogło coś zyskać lub... coś stracić.

"Opal" to dalszy ciąg historii Daemona i Katy oraz ich przyjaciół. Jest to książka dużo bardziej intensywna, która dodatkowo przez pewne sytuacje będzie wywoływała w Was niepokój a także przyspieszony oddech oraz mocniejsze bicie serca. Będziecie się podczas czytania śmiać, uśmiechać, "rozpływać" ale też i niejednokrotnie bać, że stanie się coś niedobrego. Znajdziecie tutaj o wiele więcej niebezpieczeństw i mamy wrażenie, że akcja nabrała nieco szybszego tempa.

Przyznać musimy także, że mimo iż nasze serca zostały rozbite i zamienione w drobny mak to to co zrobiła autorka było niemalże epickie. To trzeba po prostu przeczytać i poczuć na własnej skórze... polecamy ogromnie! 😍 #musthave #mustread

Wydawnictwo FILIA Wydawnictwo HYPE bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie: https://www.empik.com/opal-lux-tom-3-armentrout-jennifer-l,p1310235739,ksiazka-p?utm_source=msite&utm_medium=share&utm_content=produkt

„Gdyby życzenia były rybami, wszyscy stawialibyśmy sieci".

▪️Tytuł: Opal. Tom 3
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia @wydawnictwofilia @wydawnictwohype
▪️Premiera: 27.07.2022 r.
(Współpraca reklamowa @wydawnictwofilia)
▪️▪️▪️

Jedyne co tu chcę napisać to to że przy końcówce płakałam. Ta scena mnie pokonała
Niesamowite
W momencie gdy zamknęłam tą książkę po przeczytaniu podbiegłam do półki z książkami i od razu zaczęłam kolejną część.

Niesamowite

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Seria nie traci mojego zainteresowania. Zakończenie aż się prosi o to, żeby złapać za kolejna część 😊

Zmierzch o kosmitach zamiast wampirów.

Zmierzch o kosmitach zamiast wampirów.

lecimy dalej - tom 3 utrzymuje poziom zainteresowania wydarzeniami , bohaterowie nie nudzą . Autorka trzyma poziom.

Ta część jest tak samo cudowna jak dwa poprzednie tomy serii. Kolejne duże zaskoczenie

Ostatnio mam mało czasu i chęci na czytanie. Ale muszę przyznać, że sięgnęłam po idealną pozycję na zastój czytelniczy. Tak coś czułam, że kolejna odsłona przygód kosmitów będzie strzałem w dziesiątkę ❤️.
Po wydarzeniach z poprzedniej części wiadomo jedno - Katy nie jest już tą samą dziewczyną. Będąc coraz bliżej odkrycia kim jest i czym dokładnie zajmuje się tajemnicza organizacja Katy zdaje sobie sprawę, że szczęśliwe zakończenie praktycznie nie istnieje. Śmierć kogoś bliskiego jest nadal świeża, a pomoc nadchodzi z najmniej oczekiwanego źródła. Czy warto temu zaufać? Jest już za późno na odwrót. I choć razem są silniejsi to oni już to wiedzą.
Czytając trzecią część serii zauważyłam jedno - akcja w tym tomie nieco zwolniła i spokojnie mogłaby by być ciut krótsza. Nie działo się aż tyle co w poprzednich częściach, jednakże cały czas była trzymająca w napięciu i czytałam ją z zapartym tchem. A końcówka? Matko! Jak zwykle zaczęłam się stresować tym, co właśnie się działo, a samo zakończenie zachęca, by sięgnąć od razu po następny tom. Autorka jak zwykle nie zawiodła i sprawiła, że wiele emocji przetoczyło się przeze mnie w ciągu całej lektury.
Jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się z serią Lux to jest to świetny moment! Obiecuję, że się nie zawiedziecie!