Wraki T.1

Janusz Meissner Wydawnictwo: literatura piękna
marynistyka historia XX wieku Polska
literatura piękna
marynistyka historia XX wieku Polska
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Przeczytana ze strzępów książki odnalezionej po jakiejś zlikwidowanej bibliotece - ciężko ją jednoznacznie ocenić - bo z jednej strony mamy wstrętnych kapitalistycznych handlarzy - wśród nich przyszła jasna gwiazda książki - Antoni ( i oczywiście cała masa opisów, żebyśmy dobrze wiedzieli, kto to jest ten zły w ichniejszej rzeczywistości ), z drugiej stachanowców z PRO. Nie...

1900

Można tę książkę przeczytać, aby się upewnić jak to drzewiej bywało. Epoka stalinizmu pokazana od trochę innej strony.

Cały czas miałem wrażenie, że powieść została napisana na zamówienie ówczesnych, PRL-owskich władz. Cóż, władze miały swoje sposoby na to, by im nie odmawiano.
Postać Antoniego jest nieco sztuczna, drewniana, jakoś nie potrafi mnie do siebie przekonać. Treść żywcem wzięta z socrealistycznych obrazów z lat pięćdziesiątych. W sumie, powieść można by nazwać kiczowatą, gdyby...

• Marynistyka
  • Reportaż, literatura faktu