Rozmowy o Biblii. Opowieści i przypowieści

Anna Świderkówna Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN powieść historyczna
Wydawnictwo Naukowe PWN
powieść historyczna

Na półkach: , , , , , , ,

Ostatni tom "Rozmów o Biblii" skupiony jest na kilku wybranych historiach ze Starego i Nowego Testamentu. Część z nich wypełnia całe księgi (tak ma się np. sytuacja z opowieściami o Rut, Tobiaszu, Judycie, Esterze i Jonaszu), inne zaś stanowią tylko ich część. Do pewnego stopnia jest to wynajdywanie w Piśmie Świętym całości, które można by określić jako nowele. W...

Mam tę książkę od lat w biblioteczce w rodzinnym domu, więc w końcu postanowiłam ją przeczytać. Chciałam dowiedzieć się czegoś o Biblii, na niezbyt wysokim, ale też nie na trywialnym poziomie. Książka nie odstrasza nawet laika, jest przystępnie napisana i dobrze ustrukturyzowana. Nie jest to jednak na pewno żaden wyczerpujący wstęp do badań nad Biblią, raczej urywki...

Gdyby ktoś tak mi częściej opowiadał Biblię, to miałabym ją w małym paluszku, ale nie mam.

O prof. Świderkównie można tylko opowiadać na TAK. Bez niej zrozumienie Biblii, to tak, jak zagłębianie się w rozkładach jazdy wszelakich kolei. A to tylko cztery tomy.

• Religia
  • Religia