Jak Bettina wracała ze szkoły

1978-01-01
46 min.
Helena Bechlerowa
szkoła dzieci

Wiele lat zajęło mi upolowanie tej książki w antykwariacie. A marzyłam o niej bardzo!
Przez tyle lat pamiętałam te ilustracje i tekst. To jedna z moich najukochańszych książek z dzieciństwa. Wzruszające wspomnienie!

Mam. Nikomu nie oddam ;)
Ukochana książka z dzieciństwa!

Moja najbardziej ulubiona, najukochańsza książeczka z dzieciństwa.
Rodzice nie mogli już jej znieść podobnie jak Daktyli mojego brata ;)
Niestety została oddana młodszemu członkowi rodziny (kuzyn) i na wsi po latach trafiła do pieca :/
Znalezienie egzemplarza do kupna graniczy z cudem, a ceny przekraczają moje możliwości finansowe, ale cały czas się łudzę że kiedyś...

Z niebieskiej okładki spogląda na nas mała dziewczynka. Z uśmiechem na twarzy i tornistrem na plecach podąża w nieznanym kierunku. Z tytułu książki domyślamy się, że jest to Bettina, która wraca ze szkoły. Jak jednak wygląda jej droga do domu? Zaglądamy do książki i widzimy tytułową bohaterkę zapatrzoną w okno wystawowe sklepu z zabawkami. Rozmyśla o tym, co by zrobiła z...

• Literatura niemiecka

Dodaj cytat z książki Jak Bettina wracała ze szkoły