Pretty Little Liars. Mordercze

Okładka książki Pretty Little Liars. Mordercze
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 16) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Little Liars (tom 16)
Vicious
Otwarte
2016-01-27
2016-01-27
Data 1. wydania:
2014-12-02
Mateusz Borowski
pretty little liars sara shepard mordercze finał 16 tom pll

Przyznaje, że nieco sceptycznie podchodziłam do ostatniej części Pretty Little Liars, ale autorka naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Z początku wydawało się, że wszystko skończy się tak jak ma się skończyć, losy bohaterek są przesądzone, ale nagły zwrot akcji wywrócił wszystko do góry nogami. Cieszę się, że zdecydowałam się na dokończenie serii, a jeszcze bardziej cieszy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To było żałosne, śmiechu warte i przewidywalne zakończenie. Czy warto było czytać te wszystkie części żeby je poznać? NIE. Na plus to to, że w tej części bohaterki były mniej irytujące, bo główna część książki była przedstawiona w sądzie, gdzie nie mogły robić durnych i irracjonalnych rzeczy. (chociaż gdy już z niego wychodziły to i tak odwalały). Dla tych, którym nie chce...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ktoś wie, gdzie kupić wersję papierową? BLAGAM, POMOCY

Serię Pretty Little Liars przeczytałam szybko i, czym jestem mile zaskoczona, bez większego znudzenia. Chociaż w pewnym momencie zastanawiałam się ile jeszcze tomów o przygodach Kłamczuch może powstać każdy pochłaniałam z zapartym tchem. :D

Bardzo polecam, zwłaszcza ludziom, których nie odstraszają dłuższe serie młodzieżowe.

Na półkach: , , , , ,

Aaa dotarłam do ostatniego tomu a trochę ich było :D Do tej serii podchodziłam steptycznie. Najpierw wyporzyczyłam tom 1 czy w ogóle mnie wciągnie i po kilku stronach naprawdę się wciągnęłam i chciałam jeszcze więcej.

Ile intryg, ile morderstw, ile rozczarowań, ile złych decyzji, ile sekretów, ale również miłość nieustanny element każdej książki. Cztery dziewczyny i tyle...

Bohaterowie: 8/10
Akcja:8/10
Sposób pisania autorki: 8/10
Okładka: 8/10
Kreatywność:8/10

Dotarłam do końca. Jedna z lepszych części, o ile nie najlepsza. :) Akcja cały czas trzymała w napięciu, historia w końcu dobiegła końca. Został mi do przeczytania jeszcze tylko tom 0,5.

Wreszcie skończyłam PLL! Całe 16 części, uff..

Ale podczas czytania wszystkich tych części nigdzie nie wzruszyłam się tak, jak na ślubie Hanny, coś cudownego.

Co myślę o tej historii?
Im bliżej końca tym bardziej wnerwiało mnie zachowanie dziewczyn i ich rodzin, a szczególnie rodzice Emily. No jak można tyle razy odtrącać córkę?
Co do Hanny to bardzo ją polubiłam -...

O mój boże, no nareszcie zakonczylam tą serię. I pytam sie po co ta kobieta pisała 9 lat o jednym i tym samym, po co to tqk ciągła, jesli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tak więc po którymś tomie był to juz zmarnowany czas, ale ja tak naprawdę czytam tylko w pociągach lub autobusach albo w szkole, wiec i tak nie miałam co robić. Zakończenie takie jakiego sie...

Znakomite zakończenie Pretty Little Liars. Autorka momentami się powtarzała w książkach, zdarzało się, że potrafiła ciagle powtarzać co się wydarzyło w poprzednich częściach. Mimo niektórych wad książek tej serii, bardzo polubiłam bohaterki i ciężko mi się z nimi rozstawać. Pare ostatnich części były zdecydowanie najlepsze. Rozwiązanie sprawy w ostatniej części pobiło wszystko.

• Chcę w prezencie
  • 2016