Pretty Little Liars. Mordercze

Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 16) literatura młodzieżowa
Vicious
Data 1. wydania:
2014-12-02
Mateusz Borowski
Otwarte
pretty little liars sara shepard mordercze finał 16 tom pll
Vicious
Pretty Little Liars (tom 16)
literatura młodzieżowa
Mateusz Borowski
pretty little liars sara shepard mordercze finał 16 tom pll

Ktoś wie, gdzie kupić wersję papierową? BLAGAM, POMOCY

Serię Pretty Little Liars przeczytałam szybko i, czym jestem mile zaskoczona, bez większego znudzenia. Chociaż w pewnym momencie zastanawiałam się ile jeszcze tomów o przygodach Kłamczuch może powstać każdy pochłaniałam z zapartym tchem. :D

Bardzo polecam, zwłaszcza ludziom, których nie odstraszają dłuższe serie młodzieżowe.

Na półkach: , , , , ,

Aaa dotarłam do ostatniego tomu a trochę ich było :D Do tej serii podchodziłam steptycznie. Najpierw wyporzyczyłam tom 1 czy w ogóle mnie wciągnie i po kilku stronach naprawdę się wciągnęłam i chciałam jeszcze więcej.

Ile intryg, ile morderstw, ile rozczarowań, ile złych decyzji, ile sekretów, ale również miłość nieustanny element każdej książki. Cztery dziewczyny i tyle...

Bohaterowie: 8/10
Akcja:8/10
Sposób pisania autorki: 8/10
Okładka: 8/10
Kreatywność:8/10

Dotarłam do końca. Jedna z lepszych części, o ile nie najlepsza. :) Akcja cały czas trzymała w napięciu, historia w końcu dobiegła końca. Został mi do przeczytania jeszcze tylko tom 0,5.

Wreszcie skończyłam PLL! Całe 16 części, uff..

Ale podczas czytania wszystkich tych części nigdzie nie wzruszyłam się tak, jak na ślubie Hanny, coś cudownego.

Co myślę o tej historii?
Im bliżej końca tym bardziej wnerwiało mnie zachowanie dziewczyn i ich rodzin, a szczególnie rodzice Emily. No jak można tyle razy odtrącać córkę?
Co do Hanny to bardzo ją polubiłam -...

O mój boże, no nareszcie zakonczylam tą serię. I pytam sie po co ta kobieta pisała 9 lat o jednym i tym samym, po co to tqk ciągła, jesli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tak więc po którymś tomie był to juz zmarnowany czas, ale ja tak naprawdę czytam tylko w pociągach lub autobusach albo w szkole, wiec i tak nie miałam co robić. Zakończenie takie jakiego sie...

Znakomite zakończenie Pretty Little Liars. Autorka momentami się powtarzała w książkach, zdarzało się, że potrafiła ciagle powtarzać co się wydarzyło w poprzednich częściach. Mimo niektórych wad książek tej serii, bardzo polubiłam bohaterki i ciężko mi się z nimi rozstawać. Pare ostatnich części były zdecydowanie najlepsze. Rozwiązanie sprawy w ostatniej części pobiło wszystko.

Cieszę się, że w końcu moja przygoda z Kłamczuchami dobiegła końca. Ostatnia część bez polotu, bez emocji, wydawała mi się wymyślona na siłę, naciągana, żeby jakoś sensownie to zakończyć, żeby choć trochę miało ręce i nogi. No i cóż... spodziewałam się takiego rozwiązania sprawy Emily ;)

Tak! Za mną już ostatnia część Pretty Little Liars. Czuję się cudownie, ale jednocześnie jest mi strasznie smutno. Zżyłam się już z Hanną, Arią, Spencer i Emily, trudno będzie mi opuścić Rosewood. Nie powiem, gdzieś w połowie serii miałam chwile zwątpienia - czytać czy nie... Ale wytrwałość bardzo się opłaciła. Zdecydowanie Pretty Little Liars jest jedną z moich ulubionych...

Dyskusje

• Chcę w prezencie