Wiedźmin tomy 1-8 (komplet)

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA fantastyka, fantasy, science fiction
superNOWA
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Nie rozumiem do końca fenomenu ,,Wiedźmina". Jasne, niektóre dialogi mi się podobały, ale całość wygląda jak mokry sen autora.
Sapkowski tworzy tu postać niepokonanego pogromcy potworów, przed którym praktycznie każda kobieta pragnie rozłożyć nogi - niezależnie od rasy. Seks bije w oczy w każdym tomie - co jest jeszcze do przejścia, ale tu został przedstawiony jak...

Jeśli wziąć pod uwagę wszelkiej maści sagi, serie i inne literackie tasiemce, cykl wiedźmiński nieodmiennie zajmuje w moim sercu miejsce na pudle, ba, wydeptał już na nim niezły kawałek ściółki, bo trwa sobie w tym przyczółku od lat. Uwielbiam za klimat, chwile szczęścia i grozy, mroczny oddech gryzący w pięty i analogię, często mocno ironiczną, do doskonale znanych mi...

Seria przepiękna ze względu na oprawę, przebrnęłam ją . . . jakoś, chociaż nie jestem w stanie zwyczajnie zdzierżyć maniery twórczej autora. pomimo zgrabnych scen z Geraltem, którego osoby nie da się nie lubić, książka ciągnie się miejscami tak, ze ma się ochotę ją odłożyć i już nie wracać. Sapkowski powinien byc wdzieczny za grę Wiedzmin, dziki Gon, która naprawdę jest...

AS polskiej fantastyki

Wiedźmin jaki jest, każdy widzi.

To wydanie prezentuje się wspaniale na półce, ale niestety papier w środku jest prześwitujący i utrudnia czytanie.

Historia bardzo mnie wciągnęła. przeżywałam z Geraltem i Ciri przygody, śmierci bliskich, z zainteresowaniem czytałam opisy bitew, dyskusje władców. Cieszę się, że sięgnęłam po tą książkę. Z całej sagi podobała mi się chyba najbardziej część "Krew Elfów" a zwłaszcza te rozmowy Yen z Ciri. Czytając zmagania jaskółki z magią pojawiał mi się uśmiech na twarzy. Z resztą...

Piękna seria, Sapkowski jest mistrzem opowiadań! Pozycja konieczna dla każdego fana fantastyki i magii

Genialnie wykreowany świat, co prawda daleko mu do Tolkienia, lecz jest to nadal kawał dobrej historii.

Na półkach: , , , ,

Mam olbrzymi sentyment do serii o Geralcie - kupowałam poszczególne tomy w miarę wydawania, znajoma księgarka odkładała je dla mnie specjalnie na półce.
Teraz mogę mieć je wszystkie w pięknym wydaniu - niczego mi więcej nie trzeba ;)

Opowiadania są świetne, pentalogia nawet nawet, zaś "Sezon Burz" mocno naciągany. Solidna seria na podstawie słynnego cyklu gier. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dyskusje

1 887
  • Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • Fantasy
  • Wiedźmin
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Wiedźmin tomy 1-8 (komplet)