Feministyka albo sztuka obchodzenia się z kobietami

Okładka książki Feministyka albo sztuka obchodzenia się z kobietami
Arthur Schopenhauer Wydawnictwo: Aletheia filozofia, etyka

Oficjalne recenzje i

Neutralizować jak kwas...

Link do recenzji

3980 120 152

Bardzo ciekawy jest proces, w jakim wydaje się być ludziom przeciętnym dozwolona krytyka ad personam i inna, generalnie pełna błędów argumetacja - wobec jednego z najinteligentniejszych filozofów.

Dlaczego? Tylko dlatego, że śmiał przekroczyć tabu XX-wiecznej klutury, traktuącej kobietę jako istotę wyższą i wręcz doskonałą

A jak jest naprawdę?

Cyując " z natury swej...

Artur Schopenhauer jest jednym z najbardziej znanych niemieckich filozofów XIX wieku. Obecnie jego nazwisko jest przede wszystkim kojarzone z pesymizmem, zaś osobom bardziej zorientowanym w kwestiach filozoficznych autor może się jawić jako prekursor poglądu o wszechobecnej woli życia jako czynniku decydującym o mechanizmach obowiązujących na świecie.

Niemniej jednak - jak...

Tej pozycji nie da się traktować poważnie. W obecnych czasach można spokojnie określić ją klasyką mizoginii.
Podczas czytania wielokrotnie zdarzyło mi się wybuchnąć śmiechem, ze względu na absurdalne tezy i argumenty głoszone przez autora tego wspaniałego dzieła.
Wartość merytoryczna: 0/10
Potencjał komediowy: 10/10

No cóż, znów się wyłamuję. Moi poprzednicy ocenili ten zbiór myśli niemieckiego filozofa średnio jako bardzo dobry, ja jednak pozwolę sobie całkowicie się z tym nie zgodzić. Niestety, zupełnie tego nie kupuję. Dla mnie jest to wysypisko poronionych wytworów chorego umysłu. Nie będę ich nawet przytaczał, bo są w swoim szowinizmie po prostu odrażające i ze wszech miar...

Zrozumienie kobiet jest niemożliwe, dzięki tej książce jednak możemy chociaż powierzchownie rozpoznać najważniejsze prawa jakie zachodzą pomiędzy nami.

Książkę tę wydano jako zabawną. "Śmieszny" opis, idiotyczna emotikona oraz nie do końca poważna przedmowa - słowem zrobiono wszystko by czytelnik nie potraktował tego dzieła poważnie. Jednakże, jeśli zignorować zabawne aspekty na początku i końcu - odkryjemy prawdę najwyższą objawioną. Książka ta jest zbiorem fragmentów wypowiedzi i dzieł Artura Schopenhauera dotyczących...

Gdyby autor żył, miałby u mnie przerąbane 😂

Niezbity dowód filozoficzny na to, iż mężczyźni zdecydowanie przeceniają (swój) rozum, a już szczególnie gdy o płciach dywagują.

Wydawnictwo miało taki dylemat: Czy polecać?

Ja odpowiadam: na pewno, jakby nie było to klasyka mizoginii, więc w zimę, jak ogrzewanie siądzie, może komuś nawet życie uratować! Przecież "451 stopni Fahrenheita" Bradbury'ego na podpałkę zbyt...

• Filozofia
  • Chcę w prezencie
  • Literatura niemiecka
  • Recenzje dla LC
  • Wymienię
  • DO KUPIENIA
  • Filozofia i logika

Dodaj cytat z książki Feministyka albo sztuka obchodzenia się z kobietami