Przestępstwo pastora

literatura piękna
832110214X
Kazimiera Manowska
kryminał literatura fińska

Zadziwiająco "na czasie", a może po prostu ponadczasowa.
Nie trzeba wierzyć w kościół, żeby wierzyć w Boga, a przede wszystkim nawet ateista może być zwyczajnie dobry, i to w gruncie rzeczy nie łamiąc chrześcijańskich przekonań.

Dylematy i rozważania nad wiarą, winą, odkupieniem. Brzmi strasznie, prawda? Gdybym przeczytała opis na okładce, zapewne bym po tą książkę nie sięgnęła - nie przepadam bowiem za pseudo teologicznymi rozważaniami, które mają na celu zmuszenia czytelnika do nawrócenia.
Nie przeczytałam opisu - i chwała Bogu. nie przeczytałam notki o autorze - i bardzo dobrze - zapewne...

Niepozorna objętościowo książka, którą przeczytałam w jeden dzień - studium utraty wiary i odkupienia win poprzez przyjęcie na siebie zła uczynionego przez drugiego człowieka. Skłania do refleksji.

Dyskusje

• Literatura piękna