Teoria fal Elliotta

WIG-Press
1995-01-01
839032962X

Okładka książki Teoria fal Elliotta Alfred J. Frost, Robert R. Prechter
Teoria fal Ell... Alfred J. Frost, Ro...

Książka jest świetna, ale to nie jest książka do czytania przed zaśnięciem: )

Obok "Analizy technicznej" Murphyego to druga pozycja z którą należy się zapoznać studiując sztukę analizy technicznej.

Teoria fal wymyślona przez Elliota jest nie tylko najważniejszą metodą analizy rynków, ale także matematyczną podstawą dla kształtowania się świata roślin i zwierząt jak i prawdopodobnie całego kosmosu.

A najciekawsze jest w tym wszystkim to, że ona się naprawdę sprawdza!
Ale nie spodziewajcie się, że zostanie od razu milionerami po przeczytaniu tej książki. To tak nie działa.

"Teoria fal.." to jedna z najważniejszych książek w moim życiu, która zmieniła mój sposób postrzegania świata. Świadomość że świat jest uporządkowany i podlega prawom matematyki pozwoliła mi inaczej spojrzeć na wiele spraw dotyczących naszego istnienia i jego funkcjonowania.

Jeśli chcecie inwestować na giełdzie to jest to świetna pozycja, dokładnie i szczegółowo wyjaśniająca o co w tym wszystkim chodzi. Nie bez powodu jest kanonem lektur o inwestowaniu. Dla innych będzie to po prostu nudna książka, tak jak choćby instrukcja obsługi piekarnika. Choć z jednym zastrzeżeniem.
Kilka stron tej książki poświęcone jest znaczeniu liczb Fibonacciego w naszym zwykłym świecie. Proporcjach jakim podlega świat zwierząt i roślin, a także zapewne i wszechświat. Ale dla osób niezainteresowanych nauką inwestowania zdecydowanie lepiej będzie sięgnąć sobie choćby po film "Pi" Aronofskiego, który też porusza kwestię liczb Fibonacciego i tłumaczy wpływ "złotego podziału" na przyrodę.

Książka jest świetna, ale to nie jest książka do czytania przed zaśnięciem: )

Książkę za darmo można przeczytać na stronie elliottwave.com.

Na początku mamy wstęp, potem kilka rozdziałów o tym jak stosować fale Eliotta, a resztę, jak słusznie zauważył przedmówca, o tym że autorzy uznali iż odkryli klucz do działania wszechświata. Wszystko jest bardziej przejrzyste w Sztuce Spekulacji Zenona Komara, tutaj jest ciut więcej informacji.
(W pewnym sesnie mają rację, gdyż nasz Wszechświat i wszystko w nim zawarte jakoś zawsze się sprowadza do złotej proporcji, więc logiczne iż na rynkach ona też występuje, ALE ZA MAŁO TUTAJ FAL ELLIOTTA, A ZA DUŻO FILOZOFOWANIA.)

Książkę mogę polecić w zasadzie wszystkim zainteresowanym analizą techniczną, zwłaszcza że obecnie (w wersji po angielsku) jest darmowa online, ale jeśli ktoś ma Sztukę Spekulacji, to może soboe adrować- dużo więcej się nie dowie.

Książkę za darmo można przeczytać na stronie elliottwave.com.

(W pewnym...

Oczywiście zależy z której strony to się ugryzie, od strony matematyki całkiem ciekawe, jednak sama książka (podobnie jak ta o Liczbach Fibonacciego) pisana jest propagandowo, i wydana dla "tzw" inwestorów stosujących Analizę Techniczną, Daytrading, Forex.

Sama teoria jest bardzo ciekawa, ale książka pisana dość monotonnie, ciężko się czyta.

• Inwestowanie
  • Przed. - Inwestowanie