Śledztwo na cztery ręce

Agatha Christie Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Tommy i Tuppence (tom 2) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Partners in Crime
Tommy i Tuppence (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
9788327151926
Alicja Pożarowszczyk
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Cieniutko. Spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego, z kilku powodów. Pierwszy w końcu to Agata Christie, drugi powód to taki, że znam bardzo dobrze ten ciekawy duet Tommy&Tuppence. Może i znalazł by się i trzeci i kolejny powód. Niestety książka jest kiepska. Myślałem, że będzie to jedna długa opowieść kryminalna, a nie cały szereg, cały zbiór dość wątpliwej jakości...

Na półkach: , , , ,

'Śledztwo na cztery ręce' to najsłabszy kryminał A. Christie, który jak dotąd przeczytałam (a zapoznałam się już z kilkunastoma jej pozycjami). Choć sam w sobie nie jest zły, to wiele mu brakuje do standardowej jakości, do której przyzwyczaiła autorka swoich czytelników.

Powyższy tytuł, to zbiór kryminalnych opowiadań, których akcja skupia się wokół Tommy'ego i Tuppence -...

To zbiór opowiadań, Beresfordowie zostają szpiegami i zakładają przykrywkowe biuro detektywistyczne (przy okazji co jakiś czas wbijając szpilę innym literackim detektywom - nawet Poirotowi)

Tommy i Tuppence Beresfordowie łamią starą jak świat zasadę kryminałów, która powtarza, że genialny detektyw musi być singlem... Sherlock, Poirot, Marple i tu nagle pojawia się...

Lektura poprawna, w sam raz na wakacje.

Opowiadania + T&T to koktajl który sprawił że była to jedna z najgorszych książek Christie.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

6,5/10

Po długim czasie sięgnęłam po niezawodną Agatę. I po raz kolejny stwierdziłam, że Agata jest dobra na wszystko. Na chandrę, na upał, na kryzys czytelniczy, na pandemię, na wszystkie objawy szaleństwa, w które popada współczesny świat.
Świat szaleje, a ja nic, siedzę sobie i czytam .... A u Agatki świat poukładany, elegancki, dystyngowany. No i cóż, że morderstwo! Ale w...

Wakacyjna lektura

tom 16 serii

Świetna jako "lżejszy" przerywnik dzięki wygodnej formie dosyć krótkich, ale zarazem ciekawych opowiadań kryminalnych. W końcu to Christie, co się dziwić.

Dyskusje

1 900