Pani na Mellyn

Mistress of Mellyn
literatura piękna
Anna Kruczkowska

Bardzo ciekawa książka

Całość oceniam nieźle, aczkolwiek uważam że książka jest nierówna. Zaczyna się bardzo ciekawie, wciąga i intryguje. Mamy sensowną bohaterkę, interesujące miejsce, a w tle mroczne tajemnice. Później zaś pojawia się wątek miłosny i całość trochę się sypie. Postać Connana jest dla mnie zupełnie nieprzekonywująca, niestety. Nie wierzyłam facetowi do samego końca ;) A koniec......

Bardzo piękny romans. Wspaniała i wzruszająca książka , którą przeczytałem z wielką radością.
Polecam

Nie przepadam za tym typem książek ale potrzebowałam czegoś lekkiego :) Do przeczytania skusił mnie jedynie opis... tajemnica starej posiadłości... i powiem szczerze, że nie żałuję :) Super lekka opowieść pewnej guwernantki i piękna posiadłość na Mount Mellyn z wiszącą nad nią tajemnicą, no i to zakończenie...

Taka sobie pozycja, ciekawie i ujmująco autorka potrafi opisywać przyziemne rzeczy dnia codziennego jak używanie miski z wodą, co często ma miejsce albo ciągła czy też wtórna analiza myśli bohaterki na ten sam temat.
Ogólnie mało się dzieje, ale za to soczyście, jeśli można się tak wyrazić.

Myślałam, że będzie to kolejne romansidło a okazało się, że jest to przyjemna lektura.
Historia guwernantki, która zostaje przyjęta do pracy w posiadłości w Kornwalii. Właściwie oprócz historii Marthy - jest też historia dworu i jej mieszkańców. Jedno wydarzenie nie daje Marthy spokoju - czy rzeczywiście żona dziedzica zginęła podczas ucieczki z kochankiem?

Rzecz ładna i miła, dobrze się czytająca, ale o nierównym poziomie.
Pierwsza połowa zapowiada się świetnie - ciekawie zbudowana bohaterka, dobrze napisane dialogi, powoli narastająca w tle tajemnica... A później następuje miłosny zwrot akcji i wszystko się sypie: bohaterowie ni z tego ni z owego zachowują się zupełnie jak nie oni, akcja przyśpiesza gubiąc kluczowe...

Tajemnica, mrok i cienie.. Niepospolita i nieco zaskakująca. Polecam

Romans jak to romans: nieco klimatyczności, domiszcze z pradawną historią i tajemnicą, dużo zagadek z przeszłości i dzielna guwernantka z chłodnym obliczem, rozsądnym umysłem oraz gorącym sercem. Miłość zwycięża wszelkie podziały a także złość i ludzką zazdrość. Książka z gatunku: "można a nie trzeba przeczytać".

Niech potencjalnych czytelników nie zniechęci okładka sugerująca bzdetny romans, ponieważ "Pani na Mellyn" to ciekawa, żywo i dobrze napisana, płynnie się czytająca i wciągająca powieść dla miłośniczek tajemnic starych rodowych siedzib.
Polecam!

• Romans historyczny