Wróć, jeśli pamiętasz

Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2015
Okładka książki Wróć, jeśli pamiętasz
Gayle Forman
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2015
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Jeśli zostanę (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Hanna Pasierska
miłość przyjaźń samotność Hanna Pasierska literatura amerykańska
Inne

Odejdź, jeśli zapomniałeś

Fabuła książki jest wspaniała. Ta część jest napisana z punktu widzenia chłopaka. Widzimy co tak naprawdę czują osoby znane i popularne. Po przeczytaniu tej książki rozumiemy, jak ważne są rozmowy w związku i ile nieporozumień i problemów można dzięki nim uniknąć. Polecam.

Druga część zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż pierwsza. Przyjemnie i szybko się czytało.

Na ogół kontynuacje wypadające gorzej od pierwszych tomów, na szczęście w tym przypadku książka utrzymała poziom. Co prawda przy pierwszej części wzruszałam się częściej, ale i tak jestem zadowolona.
Podobało mi się również, że poznajemy perspektywę Adama. Zakończenie w pełni mnie usatysfakcjonowało.

Ta część jest troszkę bardziej ciekawsza od pierwszej może dlatego, że dalsza historia jest opowiedziana z perspektywy Adama. Bo nie wiem jakoś tak mi się wydaje, że perspektywa Mii w pierwszej części była o wiele nudniejsza. W tej części tak samo jak w pierwszej nic się nie działo i nic to nie wnosi do życia. Nawet znajomość pierwszej części nie jest potrzebna moim zdaniem. Wydaje mi się, że autor pisał tą część na siłę, bo jak najbardziej mogło się skończyć na pierwszej części przy tym otwartym zakończeniu. Jednego jestem pewna - nie sięgnę więcej po żadne książki tego autora, bo ta seria mnie bardzo zniechęciła.

IG tablica.ksiazkowa

🎻WRÓĆ, JEŚLI PAMIĘTASZ🎻

5/10 ⭐️

🎻Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów „Zostań, jeśli kochasz”, światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.

Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…

Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?🎻

🎻 Pierwsza część podobała mi się bardziej. W tej książce nie mogłam znaleźć tego łał ani nie porwała mnie za bardzo. Czytało się przyjemnie ale tylko to mogę o niej powiedzieć.

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #wrocjeslipamietasz #gayleforman
#bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkadobranawszystko #ksiazkimojamilosc #ksiazkawszystkozaczynasiewglowie #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🎻WRÓĆ, JEŚLI PAMIĘTASZ🎻

5/10 ⭐️

Po prostu dobra, ale nie wywołała na mnie większego wrażenia

Po prostu dobra, ale nie wywołała na mnie większego wrażenia

3/5
początek trochę mnie nudził, z każdą stroną robiło się ciekawiej, jednak mimo wszytko, nie żałuję, że przeczytałam tę dylogię!

3/5

Książkę kupiłam natychmiast po obejrzeniu filmu "Zostań jeśli kochasz". Tak bardzo chciałam się dowiedzieć jak potoczyły się dalsze losy Mii i Adama. Jedna z moich ulubionych blogerek nie zachęcała do czytania. Uznała, że historia tych dwojga powinna być pozostawiona lub ewentualnie tworzona w naszej wyobraźni. Przeczytałam i uznałam, że blogerka miała rację. Książka całkowicie nie spełniła moich oczekiwań. Była jakby pisana na siłę, ale pomimo to cieszę się, że została napisana. Tak bardzo podobała mi się pierwsza część, że wzięłabym cokolwiek o tej pięknej parze...

Druga część jest pisana z perspektywy Adama, który nie może zrozumieć i przyjąć rozstania z Miją. Jak wyglądało to rozstanie w myślach i swoich zrachowaniach "przerabia " przez całą książkę. Czy uzyska odpowiedz ? Czy spotka jeszcze dziewczynę, którą być może nadal kocha ? Uzyskamy odpowiedzi, ale nie zbyt wyczerpujące jak dla mnie.

Moja tęsknota za bohaterami po tygodniu od obejrzenia filmu choć trochę został zmniejszona i z tego powodu się cieszę.

Myślę wciąż o nich.

Dobrej nocy.

Przyznam szczerze, że mam spory sentyment do tej książki. Kilka lat temu tuż po obejrzeniu ekranizacji pierwszej części, chwyciłam po nią i przeczytałam ją w jedną noc😆 Po niej druga część stała się natychmiastową pozycją do przeczytania.

Cała historia Wróć jeśli pamiętasz, prowadzona jest z perspektywy Adama.
Autorka świetnie zobrazowała problemy i traumy, z jakimi musieli i muszą zmierzyć się bohaterowie. Zarówno Mia, jak i Adam oddzielnie rozwijają swoje kariery. Jednak ich życie zdecydowanie się różni. Kiedy pewnego dnia spotykają się w Nowym Jorku, przypominają sobie wzajemnie ich życie sprzed trzech lat.

Można zgodzić się z tym, że zachowanie Mii jest bezsensowne. Natomiast bardzo często jest mi szkoda Adama, który zostawiony bez wyjaśnienia, próbuje poskładać swoje życie. Nie rozumie dlaczego Mia z nim zerwała i nie chce utrzymywać z nim kontaktu. Mia natomiast wie coś, co sprawiło, że postąpiła właśnie w ten sposób.

Książka jest bardzo wciągająca. Zdecydowanie na plus jest jej objętość, nie jest ona przedłużana na siłę. Jest ona pewnym dopowiedzeniem i lżejszą wersją pierwszej części. Fajnie, że ostatecznie doszło do wyjaśnień i cała historia została domknięta.

Cała historia Wróć jeśli pamiętasz, prowadzona jest z perspektywy Adama.
Autorka świetnie zobrazowała problemy i traumy, z jakimi...

Według mnie jest nawet lepsza, bo niosące ważniejsze przesłanie niż część pierwsza. O układaniu swojego życia na nowo po wielkiej tragedii oraz o tym, czy nasze wybory dadzą nam szczęście i spełnienie.

Video

Video