Polubić czy poślubić? 7 pytań, które warto zadać sobie przed ślubem

Okładka książki Polubić czy poślubić? 7 pytań, które warto zadać sobie przed ślubem Les Parrott, Leslie Parrott
Les ParrottLeslie Parrott Wydawnictwo: Aetos Media poradniki
poradniki
Saving Your Marriage Before It Starts: Seven Questions to Ask Before and After You Marry
Aetos Media
2014-11-12
2014-11-12
Lucyna Wierzbowska
małżeństwo poradniki narzeczeństwo miłość

Okładka książki Sztuka szczęśliwego życia we dwoje Les Parrott, Leslie Parrott
Sztuka szczęśl... Les Parrott, Leslie...

Okładka książki Złamać szyfr Mariola Wołochowicz, Piotr Wołochowicz
Złamać szyfr Mariola Wołochowicz...
Okładka książki Dar dysleksji. Dlaczego niektórzy zdolni ludzie nie umieją czytać i jak mogą się nauczyć Ronald Davis, Eldon M. Braun
Dar dysleksji.... Ronald Davis, Eldon...
Okładka książki Rozwój. Jak współpracować z łaską? Marcin Gajda, Monika Gajda
Rozwój. Jak ws... Marcin Gajda, Monik...
Okładka książki Miłość i wojna John Eldredge, Stasi Eldredge
Miłość i wojna John Eldredge, Stas...

Polecam - żeby nie wpaść w wir przygotowań weselnych zapominając o tym co najważniejsze. Zestaw praktycznych porad jak dbać o swój związek i siebie nawzajem.

Praktyczny poradnik dla par (nie tylko dla osób, które chcą brać ślub, ale ogólnie osób będących w stałym związku),który skłania do refleksji nad wieloma kwestiami dotyczącymi relacji i jej codziennego funkcjonowania. Wiele z tych pytań i kwestii w ogóle nie przyszłoby mi do głowy, gdyby nie lektura tej książki. Pozycja skłania do dyskusji z partnerem/ką i zastanowienia się nad tym w jaki sposób postrzegamy naszą miłość, co chcemy wnieść w relację, jak chcemy by ona wyglądała. Jedyne, co mi się nie podoba w tej pozycji to tytuł (pozostawiłabym tylko jego drugą część),ponieważ jego pierwsza część nie jest zbyt trafna.

Miłość jest jak roślinka o którą trzeba dbać i która bez naszego wkładu nie urośnie. Wizję miłości jako pracy nad sobą i nad wspólną relacją pokazuje ta pozycja. Czytając książkę obdarzyłam dużym zaufaniem autorów książki- jest to małżeństwo psychologów, terapeutów małżeńskich. Para nie boi się przyznawać do błędów i słabości, które sama doświadczyła. Książka w mojej opinii jest bardzo merytoryczna. Opisuje m.in. czym jest miłość w kontekście jej 3 składników: intymności, zaangażowania, namiętności. Autorzy proponują również konkretne zalecenia jak o te składniki dbać w praktyce.
Atutem pozycji było dla mnie zmierzenie się ze stereotypami miłości np. partnera jako tego jedynego, który da pełnię szczęścia. Spotkałam tam wiele zaskakujących, z porównań, z którymi się zgadzam.... np. narzeczeństwo jako strata, zdrowe małżeństwo jako psychoterapia.

Tytuł jest dla mnie jednak trochę zgubny.: Polubić czy poślubić? W mojej opinii jest tam niewiele treści odnoszących się bezpośrednio do samego narzeczeństwa.
Pozycję traktowałabym jako trafiony i praktyczny poradnik przede wszystkim dla małżeństw.

Warto przeczytać i wprowadzać słowa tej książki w swoje relacje.

Jedna z tych lektur, które warto przeczytać przed wstąpieniem w sakramentalny związek małżeński.

• Poradniki
  • Psychologia
  • Z drogowskazami;)
  • Zdrowie
  • Do zdobycia - duchowość
  • Love

Les Parrott Polubić czy poślubić? 7 pytań, które warto zadać sobie przed ślubem Zobacz więcej