Kawaler de Lagardère

Okładka książki Kawaler de Lagardère
Paul Féval Wydawnictwo: Graffiti Seria: Najpiękniejsze Romanse literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Najpiękniejsze Romanse
Le bossu ou le petit Parisien
Graffiti
1991-01-01
1991-01-01
romans 18w płaszcz i szpada

więcej Więcej

Moja pierwsza powieść płaszcza i szpady i chyba nie moja bajka. Pisana grubą kreską intryga, wygodne zbiegi okoliczności, przegadana fabuła. I jeszcze ten wątek romantyczny.

Początek powieści bardzo mnie nudził, mnie mogłam się przebić przez pierwszych kilkanaście stron. Ale kiedy już zaczęło się dziać, to nie mogłam się oderwać. Tak się wkręciłam, że czytałam dosłownie wszędzie. Gorąco polecam.

Na półkach: , , , ,

Historia płaszcza i szpady. inny tytuł GARBUS. Wielokrotnie ekranizowana powieść historyczno-przygodowa z gatunku "płaszcza i szpady". Akcja powieści rozgrywa się w górach i miastach Hiszpanii, na dworze regenta Francji i w pałacu księcia Gonzagi - wśród brzęku skrzyżowanej stali dobro i szlachetność zmaga się z podstępem i zbrodnią. Paul Feval snuje swą awanturniczą...

1937
1922

Jedna z ukochanych książek wczesnej młodości. Czytałem ją na koloniach w Wiśniowej Górze. Pojedynki na szpady, tajemniczy garbus i piękna Aurora. To była lektura!!

Powieść trochę naiwna, ale paradoksalnie to właśnie stanowi jej największy atut. Bo dzięki temu możemy czytać ja jak bajkę dla dorosłych - piękną bajkę! Jest tu i gorący, choć zupełnie niespodziewany romans, są pojedynki na szpady, jest intryga - i to niejedna, jest przyjaźń, jest honor - jest wszystko, co musi znaleźć się w powieści płaszcza i szpady.
Nie jest to powieść w...

Ech, łza się w oku kręci za czasami, kiedy czytałam - z wypiekami na twarzy - "Kawalera de Lagardere"... Podobał mi się wtedy bardzo. A na dodatek miałam wydanie z fotosami z filmu "Garbus"... Miłośnikom Aleksandra Dumasa na pewno przypadnie do gustu.

Z poczatku jakos nie szlo mi, ale akcja zaczela sie rozwijac i nie zaluje

To moja ukochana powieść z gatunku Płaszcza i szpady. Napisana lekko, piękna, romantyczna, parokrotnie ekranizowana. Henryk de Lagardere był dla mnie ideałem mężczyzny. Skradł moje nastoletnie serce. Dziś po upływie wielu lat, mogę tylko westchnąć "gdzie ci mężczyźni?"
Niedawno poleciłam tę powieść znajomemu - miłośnikowi Hrabiego Monte Christo, przygody kawalera tak go...

"Oto więc piękny Lagardère, zabijaka i pożeracz serc, pierwsza szpada Francji i Nawarry, z dwuletnią dziewczynką na ręku! Trzymał ją niezdarnie i miał jedno tylko pragnienie, by nie obudzić śpiącej.".
Nie obudzić i uratować. Bardzo przyjemna lektura; wielbiciele powieści spod znaku płaszcza i szpady na pewno będą zadowoleni.

Przez ostatnie kilka stron płakałam tak, że następnego dnia się rozchorowałam i nie mogłam iść do szkoły. I na co mi to było, skoro na ostatniej stronie kawaler cudem uchodzi z życiem, zostaje ocalony?:)Cudowna książka z lat młodzieńczych

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Chcę w prezencie
  • Klasyka