Lalka

Opinie [1 644]

Moja ulubiona lektura obowiązkowa w liceum. Miło było powrócić po latach do Wokulskiego.

Niesamowita powieść oddająca realia epoki. Bohaterowie wkurzający, ale świetnie wykreowani.

Wspaniala ksiazka, ponadczasowa

Kiedy czytałem ją w liceum nie za bardzo mi się podobała. Kiedy, już w dojrzalszym wieku, wróciłem do niej (z własnej nieprzymuszonej woli!) wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale fakt, że oceniam ją jako dzieło sztuki, a nie jak pomysł na wieczorny relaks. Myślę, że w tym konkretnym przypadku właśnie o to chodzi.

Przekoszmarnie długi audiobook to ma, ale nawet całkiem wchodzi. Jako jedna z nielicznych nie mam nic do Łęckiej, nie twierdzę, że jest szmatą i totalnie ją rozumiem.

No, cóż . . . Muszę powiedzieć, że po przeczytaniu kilku książek, autorstwa Bolesława Prusa, nie zraziłem się do jego twórczości. Podobała mi się bardzo, dobrze znana wszystkim, nowela: "Katarynka", oraz raczej mniej znany utwór Prusa, który również jest nowelą: "Nawrócony". Pamiętam, że kiedyś długo planowałem przeczytanie tej książki. W końcu musiałem, gdyż była to moja...

Najlepsza polska powieść jaka była w kanonie lektur. Wielkie wow. Naprawdę spore zaskoczenie, że coś tak fajnego mogło byc w tym niedobrym kanonie. Polecam ;)

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Walka namiętności z rozsądkiem, w której prawdziwa miłość ma zawiązane oczy.

Przewrotny los sprawił, że nie przeczytałem tej książki 10 lat temu z przymusu, gdy była lekturą omawianą na lekcji polskiego. Przeczytałem dopiero teraz, z własnej woli. Myślę sobie, że taki jest właśnie problem ze szkolnymi lekturami – niektóre z nich są ciekawe i wartościowe, ale nikt nie chce ich czytać, bo są lekturami, czyli czymś przymusowym.

Z drugiej strony to...

Tego chyba nikt nie przeskoczy. Najwybitniejsza powieść napisana w naszym języku. Wiem, kategorycznie, ale inaczej w tym przypadku nie potrafię.

Dyskusje

44 410