Nocny prześladowca

Okładka książki Nocny prześladowca
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 3) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Łowca powraca

2953 113 66

Taka średniawka. Jeśli chodzi o książki Chrisa Carrera to w porównaniu do innych tomów ten jest dość słaby. Trochę mi się dłużyła.

Mocny thriller, trzymający w napięciu,czyli tak jak powinno być. Dziękuję autorowi za fantastyczną przygodę z jego twórczością. Na pewno sięgnę po kolejne tytuły autora.

Powiem szczerze - męczyłam się z tą książką bardzo. Jest to trzeci tom z cyklu Roberta Huntera i z każdym kolejnym tomem jest coraz ciężej. Autor ma niesamowitą wyobraźnię i kiedyś mogłabym go zaliczać do moich ulubionych. Lubię jak jest krwawo, brutalnie i jest wiele książek, które zapadły mi w pamięć. Jednak tutaj? Było brutalnie, szaleniec tylko wymyśliłby te zbrodnie... Ale w żaden sposób nie zapadły mi w pamięć. Nie utrwaliły się te obrazy. Nie ruszyły mnie jakkolwiek. Znieczulica? Raczej nie, spotkałam się z opiniami, że też niektórzy z Was mają problem z Carterem. Kolejnym minusem jest to, że to jest trzeci tom o Hunterze, a postać w ogóle nie jest na tyle charakterystyczna, żeby ją pamiętać. W każdej książce miałam wrażenie, że czytam o nim pierwszy raz. Prawdopodobnie sięgnę po kolejny tom, w nadziei, że może być lepiej.

Świetna w swoim gatunku!

Świetna w swoim gatunku!

W opuszczonym sklepie znaleziono ciało kobiety, której usta oraz pochwa zostały zaszyte. Na dodatek morderca zaszył coś w jej ciele.
I nie będzie to jedyna ofiara prześladowcy, który wydaje się nieuchwytny.

W tej części nie mamy żadnej medium, która popsuła mi odbiór poprzedniej części. Mamy za to panią prywatną detektyw, która zaskakująco dogaduje się z Robertem.
Sposób mordowania kobiet jest dość wyszukany, pomysłowy. Nie spotkałam się z czymś podobnym wcześniej, choć nie wykluczam, że wciąż mało czytałam :)
Nie spodziewałam się, kto morduje - choć pewnie powinnam. Coś uśpiło moją czujność. Nie mogę jednak przeżyć tego zakończenia. No jak mogli zakończyć tak wątek, który zaczął się rozwijać? Bu.
Mimo mego sprzeciwu, ta część mi się podobała. Była ciekawa, wciągająca i niesamowicie ciekawi mnie, co będzie dalej.

I nie będzie to jedyna ofiara prześladowcy, który wydaje się nieuchwytny.

Sposób...

Świetna.
Wchłonięta szybciej od dwóch poprzednich.

Jedną gwiazdkę odejmuję za zabicie bohaterki na koniec. Nareszcie jakaś rozgarnięta postać kobieca, a tu takie zakończenie.
Nie mógłby zabić pani kapitan? Dlaczego akurat tę kobietę wybrał, skoro miał obie? I po co w ogóle porywał tę młodą? Ona tylko szukała swojej klientki. Nie klei mi się to.

Na koniec znowu akcja bez wsparcia. Drugi raz panowie pakują się w kłopoty nie wołając przedtem posiłków. A detektyw daje się pobić jak jakiś żul pod budką z piwem.

Oby to był ostatni raz, bo jego błędy zaczynają mnie smucić...

Świetna.
Wchłonięta szybciej od dwóch poprzednich.

Na koniec znowu akcja...

Mimo utartego shematu Carter robi co może. Dobrze się go czyta i dlatego czytam dalej...

Książkowy świat Chrisa Cartera jest nasączony kryminalnymi zagwozdkami, wstrząsającymi zbrodniami oraz wynaturzonymi sprawcami tychże zbrodni. W takich klimatach właśnie najlepiej czuje się Carter pisząc swoje kryminalne story. Przy okazji dostarczając swoim czytelnikom wielu mocnych wrażeń.

105/52/22 „Nocny prześladowca” (3-ci tom serii: Robert Hunter), kryminał, thriller, sensacja. Tym razem Hunter z Garcią zmierzą się z seryjnym mordercą, który zaszywa „niespodzianki” w nietypowym miejscu swojej ofiary- makabryczne. Krótkie rozdziały wciągają błyskawicznie i nie wiadomo kiedy koniec i to jaki koniec. Bardzo polecam.

No cóż tutaj innego można powiedzieć jak nie to samo co zawsze, dobra, dobra ,bardzo dobra. Może tylko tyle ,że minimalnie lżejsza od wcześniejszych z serii. Osobiście polecam, kawał dobrego kryminału jak to zwykle u Cartera.