Gra cieni

Schattenspiel
kryminał, sensacja, thriller
9788379991914

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Śmierć, miłość i literatura popularna

12 Link do recenzji

Skutek i przyczyna o tym jest ta ksiązka. Niezwykle zawiła i niezwykle długa jest to opowieść o ludziach , którzy tak naprawdę dopiero bardzo późno dostrzegają to co jest najważniejsze w życiu. Owszem odbyło się to w makabrycznych warunkach, ale tylko w taki, a nie inny sposób przeznaczenie ? los ? anioł stróż ? otworzył im wszystkim oczy.
Gra cieni jest smutna....

Gra cieni to kolejna przeczytana przez mnie powieść Charlotte Link. Ta niemiecka autorka słynie przede wszystkim z zagadkowych thrillerów.
David Bellino, wpływowy człowiek sukcesu, zaprasza przyjaciół z dawnych lat do luksusowego loftu w Nowym Jorku. Nie robi tego jednak w celach towarzyskich. David od pewnego czasu dostaje anonimowe pogróżki i jest przekonany, że to jeden...

Młody, bardzo bogaty człowiek dostaje listy z pogróżkami. W obawie o własne życie zaczyna zastanawiać się, kto może stać za tymi anonimami Wraca pamięcią do czasów szkolnych i grupy dawnych przyjaciół, na których losy życiowe wywarł negatywny wpływ. Czy któreś z nich chce się na nim zemścić, czy też zagrożeniem jest ktoś inny. Przeczytajcie aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Ach... Jak ja się stęskniłam za jedną z moich ulubionych pisarek. Zawsze ale to zawsze czytając książki Link wszystkie historie przeżywam razem z głównymi bohaterami, a „Gra Cieni” również mnie nie zawiodła.

David, spadkobierca ogromnego majątku zostaje zamordowany w swoim własnym apartamencie w niewyjaśnionych okolicznościach - akurat chwilę po tym jak zaprosił do Nowego...

Fajna książka, szybko się czyta, ale przewidywalna.

Nie jest to zła książka, ale nie domęczyłam jej do końca. Jakoś tak ciężko się czytało. Szkoda, bo byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej książki.

Ciekawa książka. Autorka wspaniale stworzyła postaci kreując ich portrety psychologiczne. Z każdą stroną akcja trzyma w napięciu czytelnika.
Super

Najsłabsza (obok "Przerwanego milczenia") ze znanych mi powieści Ch. Link. Wynudziła i wymęczyła mnie okrutnie, ale jakoś przez nią przebrnęłam. Wielość wątków sprawiła, że z żaden z bohaterów nie stał się bliski, zresztą byli mało sympatyczni. Wątek kryminalny ledwie zarysowany, napięcia też żadnego. Cała fabuła właściwie ma miejsce we wspomnieniach czwórki dawnych...

Po przeczytaniu książki czuje się tak jakby otrzymała policzek i usłyszał głos " a co ty byś zrobiła jak by twoje życie się podobnie potoczyło?" Głównie czytam książki, gdzie bohater jest zarazem narratorem bezpośrednim, w tym przypadku narrator jest wszechwiedzący, co jak dla mnie na początku utrudniło czytanie. Ta książka po prostu wciąga, pochłania czytelnika wraz z...

Książki Charlotte Link nie należą do tych, które czyta się lekko, jednak mimo wszystko warto poświęcić czas na ich lekturę, ponieważ dają dużo do myślenia. Nie są to książki, o których szybko się zapomina i przechodzi do codzienności.

Dyskusje

2 210