Trzeci klucz

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 4) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Sorgenfri
2014-11-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Harry Hole

Właściwie to mam problem , gdzie umieścić Jo Nesbo to nie jest pisarz kryminałów, to wrażliwy psychoanalityk, ukryty romantyk, w swoich książkach przemyca ogrom różnych ciekawostek i wiadomości naukowych.

Jo Nesbo nie zawodzi! Ciekawa wielowątkowa fabuła, skandynawskie klimaty i Harry Hole, którego bardzo lubię. Polecam!

Niesamowita fabuła. Mnóstwo wątków. Zawila akcja. Mistrz Nesbo 👍

Czy Hole jest genialnym detektywem czy amatorem, który jest tylko zabawką w rękach prawdziwych przestępców? Dość powiedzieć że Hole nie jest Sherlockiem, detektywem Poirot'em, czy porucznikiem Columbo... A sprawy zarysowane przez Nesbo nie są tak prostolinijne jakbyśmy sobie tego życzyli. Być może we krwi Hola płynie za dużo alko, co zaciemnia mu horyzont.

Początkowo nie mogłem się doczekać rozwoju wątku Waalera - z wiadomych powodów. Znowu spocił mu się rów przez inteligencję Harry'ego :D

Do czasu wylotu do Brazylii trochę wolno się czytało, ale jak zwykle Harry nie usiedzi w Oslo, dzięki czemu książka znacznie przyspieszyła na tempie akcji. Coraz więcej rzekomo rzetelnych informacji, trochę nie mogłem uwierzyć, ze serio...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Każda książka tego autora z tomu na tom nabiera tempa. Jest wymagająca sporej uwagi, co za tym idzie wciąga w treść i inspiruje do myślenia analitycznego. Niejednokrotnie zaskakuje i wprowadza w nieznane obszary kryminalnej rzeczywistości.

Jedna z lepszych książek w serii o Harrym.

Czwarta część z serii o Harrym Hole. Czytam serię po kolei tomami. Po przeczytaniu trzech części, czwarta w moim odczuciu trochę słabsza od pozostałych.
Śledztwo dotyczące napadu na bank i zabójstwa wciągające, do końca nie było jasne kto tego dokonał. Natomiast sprawa z samobójstwem przyjaciółki Harrego i wmieszania jego w tą sprawę mniej mi podobało się. Trochę to...

Póki co najlepsza z przeczytanych przeze mnie książek z Harrym. Wciągająca do samego końca. Pisarski majstersztykt. Śmiało polecam każdemu,nie jest konieczne czytanie poprzedniej części, aczkolwiek na pewno będzie się przyjemniej i ciekawiej czytało !

Cyganka

Dyskusje