Całe zdanie nieboszczyka

Joanna Chmielewska Cykl: Przygody Joanny (tom 4) kryminał, sensacja, thriller 333 str.
2014-11-18

Firma Księgarska Olesiejuk
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chmielewska

Kup książkę

Moja książka nr 1 jeżeli chodzi o tę autorkę. Czytałam ją wiele razy, wyobrażając sobie, że to ja przyżywam te przygody ;) od przeczytania marzę o jaguarze i Brazylii ;)

Jedna z lepszych książek tej autorki.

Książka, do której ciągle wracam. Bardzo lubię poczucie humoru autorki. Fabuła dosyć ciekawa, momentami nawet zaskakująca. Temperament głównej bohaterki w połączeniu z dość ekstremalnymi sytuacjami podsyca ciekawość czytelnika.

Bardzo polecam każdemu kto uwielbia twórczość pani Joanny Chmielewskiej.

Idealna lektura zarówno na jesienne wieczory jak i wakacyjne leniuchowanie na plaży. Pani Chmielewska snuje fabułę, która nadawałaby się spokojnie na świetny rozrywkowy serial w stylu "Domu z papieru".

Fabuła / 10
Zwroty akcji / 9
Bohaterowie / 10
Humor / 10
Oryginalność / 10

W bardzo humorystyczny sposób opisane przygody Joanny,dojrzalej nieszablonowej kobiety z luzackim podejściem do życia,która przez swoje zamiłowanie do hazardu popadła w niemałe kłopoty. Historia pełna dziwnych zbiegów okoliczności,ciekawych postaci, zaskakujących zwrotów akcji.Do połowy książki czytanie szło mi raczej opornie, ale potem naprawde się wciągnełam i pełna...

Przygodowy kryminał, w którym szalona przygoda i sekret zmuszają bohaterkę do niezwykłych wyczynów. Historia o tym że kobieta postawiona pod ścianą i zmuszana do czegoś na co nie ma ochotę gotowa jest na wszystko. Nietypowe pomysły bohaterki niejednemu zbirowi zakłócą spokojny sen.

Jedna z moich ulubionych książek, czytana już x razy, a nadal bawi tak samo. Zabawna, cudowna, całkowicie "chmielewska". Sceny, w których Joanna kłóci się z bandziorami, ucieka im, są cudowne, jednakże nic nie przebije jej ucieczki z lochów i przypadków w Polsce. Majstersztyk!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyłączając się do pewnej instagramowej zabawy postanowiłam przybliżyć Wam starocia, wykopalisko wręcz, skamielinę.
Ale za to jaką!

Joanna jest architektem, pracuje w Kopenhadze. Jej namiętnością są wyścigi konne i ruletka. Wyścigi są legalne, ruletka nie. Gdy pewnej niedzieli Joanna wygrywa wysoką kwotę, postanawia przepuścić ją na nielegalną ruletkę. Poprzez szemranych...

Dyskusje

6 561