Całe zdanie nieboszczyka

Okładka książki Całe zdanie nieboszczyka
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Przygody Joanny (tom 4) Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Przygody Joanny (tom 4)
Królowa Polskiego Kryminału
Firma Księgarska Olesiejuk
2014-11-18
1988-01-01
Joanna Chmielewska

więcej Więcej

Dużo zwrotów akcji, trzyma w napięciu, momentami bardzo śmieszna. Dobra szpiegowska powieść!

8,5 Kolejna klasyka autorstwa nieodżałowanej Joanny Chmielewskiej. Ciekawa intryga kryminalna z elementami komedii pomyłek. Wyliczanie zużycia ropy na wanny, konwersacje w lochu czy teksty typu "Gdzie ta zaraza?" niezmiennie wywołują uśmiech na twarzy. Nieczęsto zdarza się, by bohaterka książki wystrychnęła gangsterów na dudka, uprowadzając im jacht :)

Gorąco...

Wspaniała! Spłakałam się ze śmiechu!

Ileż razy czytałam tę książkę! Nie zliczę!
Kocham Joannę Chmielewską, wracam do Jej książek wciąż i wciąż. Zwłaszcza w chwilach smutku i melancholii. Ale nie tylko. Autorka ukochana. Książka takoż.

Joanna w Brazylii, czyli jak doprowadzić do szału bandziorów, Interpol i rodzimą policję -książka równie genialna jak nieprawdopodobna.
Główną bohaterkę poznajemy podczas gry w ruletkę w nielegalnym kasynie. Chwilę potem, w iście filmowej scenie, pewien dramatycznie żegnający się z życiem Pan charczącym głosem przekazuje jej informację swojego życia… wskazówkę, gdzie...

Odkąd pamiętam jestem absolutną fanką Chmielewskiej. Przeczytałam wszystko, niektóre książki kilka razy i zawsze świetnie się bawiłam. Zawsze "Całe zdanie nieboszczyka" było u mnie numerem 1. Po wielu latach uznałam, że muszę tę książkę przeczytać znowu, po raz nie wiem który, dziesiąty może? Chciałam sprawdzić czy nie traci myszką, czy dialogi mistrzyni ciętej riposty...

No ale za to serial rosyjski na podstawie tej powieści był beznadziejny!

moje pierwsze spotkanie z Chmielewską - zabawna i zaskakująca powieść kryminalna, ostatnie kilkadziesiąt stron jest nieodkładalne, gdy cała historia się rozwiązuje

Świetna narracja, dużo momentów humorystycznych, dobrze dobrane postaci, te cechy charakteryzują styl pisania Chmielewskiej, które mnie osobiście odpowiadają. :)

W wielu momentach nieźle się uśmiałam. Uwielbiam narrację Pani Chmielewskiej, humor oraz ciekawość fabuły. Do każdej książki jej autorstwa będę chętnie wracać, chociażby na poprawę humoru.

7 062
    1 440