Kwiaty Idalki

Okładka książki Kwiaty Idalki Hans Christian Andersen
Okładka książki Kwiaty Idalki
Hans Christian Andersen Wydawnictwo: Wolne Lektury Seria: Wolne Lektury baśnie, legendy, podania
7 str. 7 min.
2012-08-14
7 min.
Cecylia Niewiadomska
andersen baśń kwiaty

Okładka książki O wilku i siedmiu koźlętach Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Aleksandra Michałowska
O wilku i sied... Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Roszpunka Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Francesca Rossi
Roszpunka Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Trzej bracia Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Trzej bracia Jacob Grimm, Wilhel...

Krótkie, acz intensywne życie kwiatów.

Krótkie, acz intensywne życie kwiatów.

Bardzo przyjemną i dobra do poczytania dzieciom baśń o sekretnym życiu zabawek i kwiatów.

Wybór był przyznaję stąd by po najmniejszej linii oporu "załapać się" na książkowe kwietniowe wyzwanie lubimy czytać
Było to o tyle ciekawe że nie był mi to zanany utwór Andersena. Idalka rozmawia ze starszym kuzynem Fredem - studentem, który opowiada Jej historię o intensywnym, bogatym życiu kwiatów z wazonu. Polecam słuchowisko dla dzieci. Bardzo przyjemnie przeczytane

K jak Kwiaty Idalki vel Tajne życie kwiatów.
Z cyklu AA - Antropomorfizujący Andersen.

Lubimy w naszym codziennym otoczeniu dopatrywać się jakichś ukrytych, pełnych magii światów, które milkną i cichną gdy tylko zwrócimy na nie uwagę, gdy zaś nie patrzymy - tętnią życiem. Jak zabawki z "Toy Story", zastawa kuchenna w "Pięknej i Bestii", albo - mniej klasycznie - ryby w "Gdzie jest Nemo", po cichu planujące wielką ucieczkę.
Podobnie ma się sprawa z Kwiatami w bajce Andersena. Grzecznie siedzą w swoich wazonach, pilnują doniczkowych posterunków, nie wychodzą poza obręb ogrodu. Ale wystarczy tylko odwrócić wzrok i już zaczynają ze sobą rozmawiać, wystarczy tylko pójść spać i już ruszają w tany!

Wszystko tuż tuż, pod naszym nosem. I powiem Wam w tajemnicy, drodzy współczytelnicy, że zupełnie ta magia mnie chwyta i do mnie trafia - sam bowiem dosyć długo wierzyłem w tajemne, magiczne życie swoich zabawek, w tajne stowarzyszenie wszystkich kotów w okolicy, mające jakieś mroczne sekrety. No i rzecz jasna w to, że Księżyc, gdy tylko zamknę oczy będzie zerkał przez okno, sprawdzając, czy już zasnąłem.
Polecam.

K jak Kwiaty Idalki vel Tajne życie kwiatów.
Z cyklu AA - Antropomorfizujący Andersen.

"Na pożegnanie chłopcy wystrzelili z łuków, gdyż nie mieli armat, ani innej broni" - ach, jakże ta magia dziecięcej wyobraźni nigdy nie przestaje radować i serca koić.

• Ebooki
  • Biblioteczka PocketBook