Charlie i fabryka czekolady

Roald Dahl Cykl: Charlie (tom 1)
opowiadania, powieści 304 str.
Charlie and the Chocolate Factory
2015-01-26
1998-01-01
Data 1. wydania:
1991-01-01
Magdalena Heydel
Znak emotikon
opowiadania, powieści
Magda Heydel Quentin Blake literatura brytyjska literatura walijska baśń czekolada

Charlie and the Chocolate Factory
2015-01-26
Magdalena Heydel
Znak emotikon
opowiadania, powieści

Kup książkę

Ta książka jest braaaardzo fajna ;), jak czytałem to nie mogłem się oderwać📚📚 .Przeczytałem całą w jeden dzień .Jest fajna i polecił bym ją każdemu kto lubi książki przygodowe.

Oto Charlie....
Jedna z kilku "deserowych" książek, którym nie mogę się oprzeć. Podobnie jak czekoladzie.
Znajdą się wśród Was wielbiciele szalonego Willy'ego Wonki? Oczywiście za sprawą filmu Tima Burtona w znakomitym wcieleniu Johnnego Deppa również. Przyznam się, że jestem wielbicielką jego filmów, do tego stopnia, że mógłby dla mnie zekranizować nawet paragon z...

„Charlie i fabryka czekolady” przeczytałam, będąc już dorosła. Niestety! Na pewno opisy fabryki i tyle słodyczowych możliwości wzbogaciłoby i poszerzyłoby moje horyzonty wyobraźni. Ilustracje są oszczędne, ale trafne.

Poza tym, że książka jest bajką – lekko, humorystycznie napisaną, uczy. Uczy nas czy dzieci wrażliwości. Pokazuje główne grzechy dzieci i ich rodziców,...

Powiem tak: książka fajna. Ale ten Charlie jest Zbyt idealny. Wszyscy z dzieci są tam źli a ona wspaniały ale nie licząc tego książka całkiem dobra

Klasyk w Stanach Zjednoczonych, który powinien znać każdy, choćby na wyrywki. Czytane dziecku do poduchy - bawi oraz porusza kilka istotnych spraw dla ich rodziców. Fabuła bazuje na prostych założeniach - malutki Charlie żyje w biednej rodzinie, którą nie stać na wystawne kolacje czy drogie słodycze. Niedaleko domu stacjonuje fabryka czekolady, w której właściciel (Willy...

Lektura dla młodszych czytelników, ale bardzo pouczająca. Pod pozorną historią o fantastycznej fabryce i Panu Wonce kryje się smutna prawda o charakterach niektórych dzieci. Często Ci, którzy mają wiele, nie dostrzegają ważnych spraw i w konsekwencji wiele tracą.
Tytułowy bohater to chłopiec pochodzący z bardzo biednej rodziny. Mimo niewielu lat rozumie to, że jego...

Po prostu kocham. Historia za każdym razem mnie urzeka i długo zostaje w głowie. Polecam każdemu, kto chciałby miło spędzić czas z dziećmi, ale również tym, którzy po prostu lubią wracać do dziecięcych klasyków. ^^

Bardzo przyjemnie mi się tę książkę czytało. Może być bardzo pouczająca dla dzieci. Ja pamiętam film, który oglądałam w dzieciństwie i miło było wrócić do tej historii 😊

Świetna książka, o której już trochę wiedziałam i się domyślałam, bo widziałam jej ekranizację z Johnym Deppem. Wiernie odwzorowana powieść przypomniała mi szczęśliwe i radosne chwile spędzone przed telewizorem przy tym filmie, którego widziałam już nieraz. Fajna powieść dla młodszych czytelników, z których można wynieść wiele pożytku.

Na półkach: , , , ,

Książce pt: ,,Carlie i fabryka czekolady" daję 11 gwiazdek. Polecam do Przeczytania zwłaszcza dzieciom. Ekranizacja tej książki też jest fajna!!!

Dyskusje

3 341