Charlie i fabryka czekolady

Roald Dahl Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Charlie (tom 1) opowiadania, powieści
Charlie and the Chocolate Factory
Magdalena Heydel
Znak emotikon
Magda Heydel Quentin Blake literatura brytyjska literatura walijska baśń czekolada
Charlie and the Chocolate Factory
Charlie (tom 1)
opowiadania, powieści
Magdalena Heydel

Książka bardzo fantazyjna, opowiadająca o magicznej fabryce czekolady

Bardzo spodobała mi się książka ponieważ porusza problem w wychowaniu dzieci.A także o biedzie która panowała w niektórych domach.

Bardzo ciekawa książka...

Roald Dahl jako autor literatury dziecięcej był mi znany od dawna. Tak się jednak złożyło, że "Charliego i fabryki czekolady" nie miałam do tej pory okazji przeczytać, filmu zresztą też nie widziałam. Ale wiecie co? W tej chwili, już po lekturze, wcale nie uważam, że coś ważnego mnie ominęło.

Charlie Bucket to młody chłopiec, który mieszka w małym drewnianym domku na...

Bardzo ciekawa lektura.

Ta książka jest braaaardzo fajna ;), jak czytałem to nie mogłem się oderwać📚📚 .Przeczytałem całą w jeden dzień .Jest fajna i polecił bym ją każdemu kto lubi książki przygodowe.

Oto Charlie....
Jedna z kilku "deserowych" książek, którym nie mogę się oprzeć. Podobnie jak czekoladzie.
Znajdą się wśród Was wielbiciele szalonego Willy'ego Wonki? Oczywiście za sprawą filmu Tima Burtona w znakomitym wcieleniu Johnnego Deppa również. Przyznam się, że jestem wielbicielką jego filmów, do tego stopnia, że mógłby dla mnie zekranizować nawet paragon z...

„Charlie i fabryka czekolady” przeczytałam, będąc już dorosła. Niestety! Na pewno opisy fabryki i tylu słodyczowych możliwości wzbogaciłyby i poszerzyłyby moje horyzonty wyobraźni. Ilustracje są oszczędne, ale trafne.

Poza tym, że książka jest bajką – lekko, humorystycznie napisaną, uczy. Uczy nas czy dzieci wrażliwości. Pokazuje główne grzechy dzieci i ich rodziców,...

Powiem tak: książka fajna. Ale ten Charlie jest Zbyt idealny. Wszyscy z dzieci są tam źli a ona wspaniały ale nie licząc tego książka całkiem dobra

Klasyk w Stanach Zjednoczonych, który powinien znać każdy, choćby na wyrywki. Czytane dziecku do poduchy - bawi oraz porusza kilka istotnych spraw dla ich rodziców. Fabuła bazuje na prostych założeniach - malutki Charlie żyje w biednej rodzinie, którą nie stać na wystawne kolacje czy drogie słodycze. Niedaleko domu stacjonuje fabryka czekolady, w której właściciel (Willy...

Dyskusje

3 414