Gambia. Kraina uśmiechu

Magdalena PinkwartSergiusz Pinkwart Wydawnictwo: National Geographic literatura podróżnicza
National Geographic
Gambia podróże Afryka Zachodnia Afryka
literatura podróżnicza
Gambia podróże Afryka Zachodnia Afryka

Na półkach: , , , ,

Lekka, przyjemna, powiedziałabym nawet, że całkiem beztroska książka o Gambii. To pozycja dla początkujących, ponieważ pokrótce przedstawia różne aspekty tego afrykańskiego kraju. Można byłoby uznać ją nawet za przewodnik w trakcie podróży, ponieważ zawiera mnóstwo przydatnych adresów czy krótkie opisy poszczególnych miejsc do zobaczenia. Porusza także kwestie związane z...

Krótki, zwięzły opis kraju, który ma swoje konotacje z Polską, o czym niewiele osób wie. W książce użyte zostało stwierdzenie delta Gambii, która z geograficznego punktu widzenia jest estuarium. Oprócz tego błędu przewodnik ciekawy i jest nietuzinkowy pod względem wyboru kraju na przyszłe wyprawy!

Kolejna książka wygrana w konkursie. Trzeba było wypowiedzieć się w kilku zdaniach o Gambii i najciekawsze wypowiedzi zostały nagrodzone tą książką. Jest to przewodnik pełen praktycznych informacji. Porady dotyczące zakwaterowania, przelotów, pomysłów na wycieczki, jedzenia itp. Pomiędzy kwestie praktyczne zostały wplecione różne ciekawostki. W książce zabrakło mi głębszych...

• Podróżnicze
  • Zainteresowania: Podróże małe i duże