Słoń Trąbalski

Okładka książki Słoń Trąbalski Julian Tuwim
Okładka książki Słoń Trąbalski
Julian Tuwim Wydawnictwo: Kama Seria: Biblioteka najmłodszych wierszyki, piosenki
10 str. 10 min.
wierszyki, piosenki
Biblioteka najmłodszych
Kama
1998-01-01
1998-01-01
10 min.
Tuwim książeczki dla najmłodszych Trąbalski

Brak rymów w tej bajce przeszkadzał mi, zwłaszcza że nie byłoby to aż takie trudne. Za to teksty o dzieciach i końcówka zawsze bawi.

Wspaniała poezja. Warta poznania przekazania dalej dzieciom oraz wnukom. Piękne ilustracje.

Na półkach: , , , , , ,

Wierszowane bajki Tuwima to arcydzieło! Moja ocena przekracza najwyższą proponowaną tutaj.

Książka bardzo mi się podobała. Polecam. Książka była śmieszna. Najbardziej mi się podobał wierszyk o słoniu Trąbalskim.

Dwa ulubione wierszyki córki to "Słoń Trąbalski" - rozpoczynający i "W aeroplanie" zamykający to wydanie.
Jeszcze trochę i oba będziemy znały na pamięć.
Po drodze znajdziemy wiele innych wierszy jak na przykład "Kotek", czyli coś dla fanów kotów ;).

Jeszcze trochę i oba będziemy znały na pamięć.

Ta książeczka z wierszykami z mojego dzieciństwa jest super. Śmieszna i niesamowita. Tekst z wiersza o słoniu Trąbalskim typu "Kachna - Grubachna - Wielgachna" to majstersztyk, a wiersz "W aeroplanie" o babci i kurce latającej samolotem to arcydzieło. Dzisiaj czytam ją swoim dzieciom z tej samej książki chociaż jej stan techniczny jest opłakany, ale tekst ten sam.

Pierwsza książka którą przeczytałem samodzielnie mając 3,5 roku. To na niej nauczyłem się w ogóle czytać. Oprócz niebywałego sentymentu do niej, to przede wszystkim zbiór genialnych poezji dla dzieci pióra jednego z najwybitniejszych Poetów wszech czasów. No i te ilustracje...! Łza się kręci w oku!

Fajnie się czytało, uczyło na pamięć, a ilustracje rozwijały wyobraźnię.
Polecam czytać dzieciakom i teraz :)

Fajnie się czytało, uczyło na pamięć, a ilustracje rozwijały wyobraźnię.
Polecam czytać dzieciakom i teraz :)

Wnuki, dzieci, dorośli - w tej książeczce zebrano wspaniałe wiersze, które każdy powinien znać. To klasyka, taki elementarz. Polecam.

Tuwim miał niesamowite pomysły. Dzisiaj nazywaliby go najbardziej kontrowersyjnym twórcą dla dzieci. Teksty wyśmienite do czytania na głos, żeby poprawić sobie dykcję. Ten Tomasz Trąbalski rozczula mnie od zawsze.

• Dzieciństwo
  • Lektury