My Sister's Grave

Robert Dugoni Wydawnictwo: Thomas & Mercer Cykl: Tracy Crosswhite (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
angielski
Thomas & Mercer
Thomas & Mercer
Tracy Crosswhite (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
angielski

„ Grób mojej siostry” to historia młodej policjantki- Tracy Crosswhite. Kobieta będąc detektywem zasila szeregi wydziału zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty swojej pracy w tropieniu rozmaitych zbirów. Wszystko to jest pokłosiem traumatycznych wydarzeń sprzed wielu lat, kiedy to młodsza siostra Tracy została zamordowana, a jej ciało nigdy nie zostało...

Książka mi się podobała. Robert Dugoni według mnie nie jest nowicjuszem w obszarze w którym się porusza. Chętnie sięgnę po następne pozycje tego autora. Bardzo bardzo dobra.

Początkowo książkę szła mi trochę powolnie, jednak w połowie, gdy akcja bardziej się rozwinęła - przeczytałam na raz. Krótkie rozdziały sprawiały, że sięgałam cały czas po więcej. Polubiłam się z główną bohaterką. Jestem bardzo ciekawa jej dalszych losów więc na pewno sięgnę po inne książki z tej serii. Polecam!

Zaczęło się ciekawie: policjantka przez lata szuka prawdziwych morderców, swojej siostry, bo jej zdaniem skazano przed wielu, wielu laty niewinnego człowieka. Wraca do rodzinnego miasteczka, które mnie urzekło (świetnie naszkicowani mieszkańcy, miejsca, miasteczko żyje, nie jest tylko nazwą w książce), spotyka dawnego przyjaciela i razem próbują rozwikłać sprawę - po latach...

Dobry kryminał. Słuchałem audiobooka, bardzo dobrze zrobiony pod względem podziału na rozdziały.

Jest to ten rodzaj książki, od której trudno się oderwać. Krótkie, zwięzłe rozdziały przekonują czytelnika do wiecznego kłamstwa: "Jeszcze tylko JEDEN rozdział". Całkiem wzruszyłam się pod koniec książki, szczerze polecam!

Świetna książka. To moje drugie spotkanie z autorem . Uważam je równie udane jak pierwsze . Praktycznie cały czas jest akcja I bardzo dużo się dzieje w różnych odstępach czasowych , by na koniec rozwiązać cała historie . Zakończenie jest zaskakujące, ale cała historia zostaje rozwiązana I poznajemy okoliczności śmierci jak i mordercę Sary . Polecam , autor ma fajny styl...

Książka jest ciekawa, podoba mi się pokazanie dwóch czasów powieści (20 lat wcześniej i teraźniejszość) oraz motyw przewodni, to co napędza bohaterkę. Książka pokazuje, że poszukiwanie prawdy jest czasem ważniejsze od wyznaczenia kary i nie tak łatwo jest zamknąć pewne sprawy.
Czytało się dobrze, ostatnie 20% mocno się rozkręca i trzyma w napięciu, w przeciwieństwie do...

Bardzo mi się podobało! Bohaterka z krwi i kości, a nie jakaś mimoza. Ciekawe zwroty akcji i bardzo fajne połączenie dramatu sądowego i porządnego kryminału z wartką akcją. Po tej książce zostałam fanką Tracy Crosswhite. :-)

Ciekawa fabuła, sam środek trochę nużący dlatego czytałam dość długo. Końcówka zaskakująca i tak powinno być :)

1 073
    1 063