Podręcznik stylu dla mężczyzn. Jak się ubierać, by dobrze wyglądać

praca zbiorowa poradniki 228 str.
Handbook of Style. A Man's Guide to Looking Good

Łukasz Małecki
Wydawnictwo Literackie
poradniki

Kup książkę

Całkiem przyjemna, ciekawa a zarazem niezobowiązująca lektura. Jednocześnie wciąż bardzo potrzebna w naszym świecie teoretycznie tak skoncentrowanym na wyglądzie, ale w praktyce pełnym zaniedbanych facetów.

Pomimo kiepskiego wydania, braku zdjęć w kolorze, małej czcionki, jak dla mnie pozycja z tych must have. Kompedium wiedzy dla każdego faceta, który do tej pory, jeśli chciał dobrze wyglądać zawsze na zakupy zabierał ze sobą kobietę;) Poradnik czyta się szybko i przyjemnie, a przedstawione w nim porady i patenty są ponadczasowe.

Dobra książka, wprowadzająca w tajniki męskiej elegancji, lecz trochę zbyt oddalona od polskich realiów. Niemniej, pozycja obowiązkowa.

W kilku żołnierskich słowach wady i zalety książki:

Zalety:
- estetyczna twarda i obita materiałem okładka (elegancki upominek)
- małe wymiary (poręczna np. w podróży)
- porusza zagadnienia od garniturów, sportowych marynarek, koszul - po paski, krawaty i buty
- wskazówki co do eksploatacji (np. wieszanie spodni, przechowywanie koszul, pranie)
- oprócz stylu formalnego...

Stylowy elementarz faceta.

Od 1933 r. magazyn Esquire na swoich łamach daje porady i udziela wskazówek mężczyznom, teraz je zebrano i wydano pod postacią niewielkiej książki.

Pierwszą rzeczą, jaka wrzuca się w oczy jest okładka obita w granatowy materiał, idealnie wpasowująca się w tematykę tejże publikacji. Tytuł na fioletowym skrawku materiału wygląda jakby został przyszyty do reszty, a tłoczone...

Bardzo treściwa i sensowna lektura dla mężczyzny, która uchroni go przed popełnieniem wizerunkowego faux pas. Idealna do samolotu.
Ten poradnik jest wiarygodnym źródłem informacji zarówno dla kogoś początkującego, jak i "wilka" mody męskiej. Jest tu praktycznie wszystko, co powinien wiedzieć współczesny dżentelmen. Polecam.

Bardzo intuicyjny przewodnik po męskiej elegancji i modzie uniwersalnej. Ktoś, kto nigdy nie miał styczności z taką tematyką, a chciałby, może się naprawdę dużo dowiedzieć. Bardzo praktyczne wskazówki, czasem nawet zabawne. Nie ukrywam, że czytając ten poradnik miałem wrażenie, jakbym rozmawiał z dobrym kumplem, tak sobie, od niechcenia, jak dwóch gentlemanów wieczorową porą.

• Moda
  • Rozwój osobisty