Stalowe Fortece

Okładka książki Stalowe Fortece
Robert K. Massie Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna Seria: Złota Seria [FINNA] militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
2014-11-05
Marek Perzyński
I Wojna Światowa okręty historia

Na półkach: , , , ,

Twórczość laureata Nagrody Pulitzera - Robert Massie poznałem dość późno. I choć w Polsce bardziej znany jest jako autor książki „Dreadnought”, to druga w kolejności publikacja również zasługuje na uwagę. Może dlatego, że chyba nie do końca zdajemy sobie sprawy jak współcześni postrzegali początek I wojny światowej. I jak wyglądał wyścig zbrojeń pomiędzy ówczesnymi...

Właśnie zaczynam IV (ostatni) tom tego wydania. Niestety, od czasu "Dreadnought" wydawnictwo Finna zmieniło tłumacza. Pan Perzyński zdaje się zbyt obficie korzystać z tłumaczy internetowych on-line. To utrudnia czytanie. Zdecydowanie łatwiej czytało się wersję oryginalną.

Powtarzanie w kolejnych tomach tych samych ilustracji też nie wydaje mi się najlepszym pomysłem.

Rozczarowanie. Uwielbiam książki marynistyczne ze wskazaniem na te, które traktują o I i II WŚ. Działania na morzach w tracie I wojny mają dla mnie jeszcze wiele nieodkrytych faktów. Dlatego ucieszyłem się na myśl o przeczytaniu tej pozycji. Ładne wprowadzenie, dobre naświetlenie sytuacji w Europie przed wybuchem wojny. Dobrze przedstawione przyczyny rywalizacji dwóch...

NIESTETY POLSKI WYDAWCA NAJPRAWDOPODOBNIEJ PODZIELI KSIĄŻKĘ NA CZTERY TOMY (MINIMUM NA 3 NA 100%). Czyni to zakup wydania polskiego nieopłacalnym i niesympatycznym w odbiorze. Tomy wydawane są w dość dużych odstępach. Jeśli ktoś czyta książki po angielsku to polecam. Za mniej niż jeden tom wydania polskiego można mieć ebooka z całością.
Sama książka jest jest udaną...

• Historia
  • I wojna światowa
  • Marynistyka
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • XX wiek

Robert K. Massie Stalowe Fortece Zobacz więcej