Paddington

Oficjalne recenzje i

Mały miś, genialny miś

Link do recenzji

2329 1163 90

Paddingtona zgarnęłam z biblioteki, z myślą o czytaniu naszemu czteroletniemu synkowi do snu. Przepadłam po kilku stronach. Nawet my, starzy, śmialiśmy się z perypetii misia w głos! I codziennie wieczorem ponaglaliśmy syna, żeby szybciej ubierał się w piżamkę - w końcu Paddington czeka ;) Świetna książka, nie tylko dla dzieci.

Uroczy. Bo mowa oczywiście o misiu. Książka ma swobodny humor, można spokojnie się w niej odnaleźć nawet jako dorosły. Z miłą chęcią poczytam swoim dzieciom w przyszłości.

W sumie to nigdy nie rajcowały mnie perypetie Puchatka, Uszatka czy innego niedźwiadka. Nic więc dziwnego, że przygody Paddingtona, zarówno w wersji rysunkowej jak i książkowej, okazały się dla mnie zupełnie nieprzyswajalne.

Idealna do zobaczenia usypiania ;)

niezłe. mega niezłe gigant niezłe. super niezłe!

Miłe przypomnienie sobie ulubionych książek z dzieciństwa... :)

Paddington to miś jakich mało. Sięgnąłem po tę książkę, zachęcony zwiastunem filmowym i się nie zawiodłem. Opowieść o peruwiańskim niedzwiedziu, który zrządzeniem losu trafia do Państwa Brown, czteroosobowej rodziny, wywracając ich Świat do góry nogami. Polecam dla małych i dużych.

Jednym słowem cudowna!! Pozycja nie tylko dla małych czytelników, dorosłym też się podoba :)
Polecam!!!

Paddington to mały, niesforny niedźwiadek często wpychający nos do niewymagających tego spraw. Uczynny, miły, pomocny, a przy tym zawsze zabiegany i nieuważny. Każdy przedmiot w jego łapkach staje się być bronią śmiertelną, którą czaruje swą niezdarnością. Mimo dobrych chęci, staje się magnezem na nieszczęścia niszcząc w okół wiele (...

Sięgając po książkę opisującą przygody misia kierowałam się zasadą „przeczytaj zanim zobaczysz ekranizację”. W grudniu minionego roku trafił do kin film „Paddington”. Plakaty promujące go nawoływały: „dostaniesz fisia na punkcie misia”. Postanowiłam zatem sprawdzić, czy jest to książka o kolejnym misiu o małym rozumku, który potrafi trafić tylko do młodszych...

• Chcę w prezencie
  • 2014