Alice's Adventures in Wonderland

więcej Więcej

Uwielbiam do niej wracać. Bynajmniej dlatego, że przypisuje jej jakieś psychodeliczne właściwości, co często pojawia się przy opiniach i recenzjach tej książki. Jest po prostu jedyna w swoim rodzaju. Świat Krainy Czarów jest wyjątkowy i unikatowy. Wydaje mi się, że liczba filmów/gier/sztuk w teatrach świadczy o tej wybitnej wręcz unikatowości.

Osobiście pokochałem Krainę...

Awangardowa, psychodeliczna, lunatyczna, halucynogenna, dziwna, atypowa i jak dla mnie nie dla dzieci. Mój logiczny, dorosły mózg niestety nie mógł pojąć tej literatury. Zgodzę się z jedną opinii poniżej. Autor musiał być po opium jak to pisał.

Niepokojąca lektura czasów dzieciństwa...

O ile sam pomysł był niezwykle oryginalny (co docenili późniejsi twórcy, gdyż stał się bazą dla późniejszych filmów, gier video oraz rozmaitych literackich mash-upów); o tyle już sam tekst, pełen psychotyczno-oniryczno-narkotycznych wizji, bywa trudny w odbiorze dla współczesnego, dorosłego czytelnika, a jest już zupełnie niezrozumiały dla dziecka. "Alicja w Krainie...

"Alicja w Krainie Czarów" to kultowa opowieść, którą każdy z nas zna, ale nie każdy czytał. Świetnie się bawiłam, poznając ją w oryginale. I choć powstała z myślą o dzieciach, dorosły również odnajdzie w niej coś dla siebie.

Doprawdy wspaniała uczta! Pyszna zabawa słowem!

"Czy aby nocą nie zmieniono mnie w kogoś innego? Bo, prawdę mówiąc,czuję się jakoś inaczej. Ale jeśli nie jestem sobą, to w takim razie kim jestem? "

"Mogę opowiedzieć wam o moich przygodach począwszy od dzisiejszego ranka – odparła nieśmiało Alicja. – Nie miałoby sensu wracać do dnia wczorajszego, ponieważ byłam wtedy zupełnie inną osobą."

– Carroll Lewis, Alicja w...

Pierwotna wersja Alicji nie podobała mi się. Jest zbyt dziwna i ma dużo nie interesujących wątków jak na tak małą objętość. Zakończenie rozczarowujące i sprawia tylko, że podróbki wolę bardziej. Sama bohaterka i jej wybory bardzo irytujące.

Lubię Alicje w krainie czarów. Przed wszystkim zachwyca mnie język i zabawa nim. Podoba mi się też, to że można wchodzić na różne poziomy interpretacji tej książki np. odnieść się do snów i podświadomości. Ta książka jest magiczna.

Jak to czytałam to miałam wrażenie że oni ciągle udowadniają jej jaka jest głupia

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

13 534
    4 040