Krokodyl z Kraju Karoliny

kryminał, sensacja, thriller
2014-11-05
Królowa Polskiego Kryminału
Chmielewska krokodyl z kraju karoliny Alicja Joanna

Co krolowa to krolowa. Przy lekturze zaopatrz sie w chusteczki, szczegolnie na sam koniec, gdy Joanna spotyka ducha. Mistrzowstwo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fabuła / 9
Zwroty akcji / 8
Bohaterowie / 8
Humor / 9
Oryginalność / 9

Jedna z moich ulubionych książek Autorki. Nieprzewidywalna, z wartką akcją i morzem humoru. Polecam

Przeczytane co prawda dosyć dawno, ale niejednokrotnie :) Kolejna historia z Joanną w roli głównej, do tego "śmierć" jej przyjaciółki, której zwłoki należało obejrzeć przez wyprowadzeniem. Świetne dialogi, ciekawa fabuła, humor.. czyta się dobrze.

8/10 - udało się. W końcu zmobilizowalam się i przeczytałam książkę Pani Joanny Chmielewskiej. Nie wiem co, ale coś przez wiele lat skutecznie odkładało to na później. Kryminał z nutą śmiechu jakoś nie przemawiało to do mnie. A jednak.. śmiałam się, czytałam i bawiłam. Po prostu wciągająca bardzo pozytywna książka, których szukam już od jakiegoś czasu. A tu proszę stały na...

Ledwo przebrnęłam.

W każdym szaleństwie jest jakaś metoda

„ To już tak bywa, że wszelkie dziwaczne historie przytrafiają się nam przypadkowo.”

Pani Joanna Chmielewska, a właściwie Irena Kuhn niekwestionowana królowa polskiej komedii kryminalnej, niewątpliwe jedna z najpopularniejszych pisarek polskich. Niezwykła kobieta, która była znana ze swojej pogody ducha i z niebywałego poczucia...

Gdybym mogła dałabym pół gwiazdki. Koszmar!

Kto na wiesc o smierci najblizszej przyjaciolki nie poruszylby nieba i ziemi, zeby znalezc morderce? Razem z Joanna wyruszamy tym razem do Danii, w swiat wyscigow konnych, podejrzanych kedzierzawych typow i krokodyli za kierownica luksusowych samochodow...A to wszystko okraszone niepowtarzalnym humorem. Kto by sie nie skusil?

Znakomita książka. Jak wszystkie książki Chmielewskiej.
Uwielbiam jej poczucie humoru, zagadki i tajemnice.
Polecam wszystkim.

Dyskusje