rozwińzwiń

Krokodyl z kraju Karoliny

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Lepsza od "Klinu" i "Wszyscy jesteśmy podejrzani" moim zdaniem, super!

Lepsza od "Klinu" i "Wszyscy jesteśmy podejrzani" moim zdaniem, super!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa bardzo pod względem intrygi. Mniej humoru i nie śmiałam się na niej za bardzo, ale wątek kryminalny pierwszorzędny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zabawna intryga z zaskakującym finałem...lekka i ciekawa " Joanna " nie zawiodła z intrygą 🤣🥰🤣

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

I kolejna powieść Joanny Chmielewskiej przeczytana. I bardzo dobrze.
Alicja przyjaciółka Joanny przylatuje do Polski. Ale w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowana. u Joanny rodzą się pytania co, jak i dlaczego.
Zaczyna na własną rękę zbadać sprawę. I się zaczyna....
Barwna, szybka opowieść o życiu w PRL. Dla młodszych może być nie zrozumiała czasami. Bo jak to brak komputera, internetu, komórki? Jak tu żyć?
Świetnie się czyta te stare opowieści. Barwny język, humor i życie w społeczeństwie socjalistycznej Polski, gdzie zdobycie paszportu i wyjazd za granicę to był nie lada wyczyn.
Polecam gorąco.

I kolejna powieść Joanny Chmielewskiej przeczytana. I bardzo dobrze.
Zaczyna na własną rękę zbadać sprawę. I się zaczyna....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Żałuję, że dopiero teraz zaczęłam przygodę z Joanną Chmielewską i jednocześnie cieszy mnie, że tak dużo dobra przede mną. Bardzo dobrze spędza się czas z tymi książkami. Lekkie, łatwe i przyjemne, a przy tym sprytnie poprowadzona fabuła i ciekawe rozwiązania. Rozrywka na dobrym poziomie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powrót do tej pozycji za każdym razem uważam za udany. Niesamowita Chmielewska, która cały czas żyje w swoich książkach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wszystkie powieści Joanny Chmielewskiej są udane. Niektóre uważam za raczej pisane na kolanie lub bez większego pomysłu.
Ale "Krokodyl z Kraju Karoliny" należy do grupy tych lepszych książek autorki. Przynajmniej tych, które poznałam.

Misterna fabuła, dużo humoru, charakterystyczne zamieszanie, ale kontrolowane, dużo anegdot, absurdów i blyskotliwych dialogów, które nie wydarzyłaby się w prawdziwym świecie.

Mnie się podobało, świetna historia, chociaż jej zakonczenia domyśliłam się w połowie. Na plus jest jednak to, że nie przeszkadzało mi to w odbiorze.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsze spotkanie z Chmielewską i bardzo pozytywne zaskoczenie. Książka pełna ciekawych zwrotów akcji i humoru. Na duży plus inteligentna i dająca się lubić bohaterka. Nużyły mnie jednak nieco zbyt długie opowieści o wyścigach konnych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Żałuję, że tak późno sięgnęłam po Królową Polskiego Kryminału. Słucham w interpretacji Ewy Abart i przednie się bawię. Cudowna rozrywka.

Na półkach: , , , ,

Zawsze zadziwiała mnie niesamowita wszechstronność pisarki, szeroka tematyka powieści. Bursztyny i inna biżuteria, znaczki pocztowe (Pani Chmielewska była zapalonym filatelistykiem) - gangi, mafia, przemyt narkotyków, porwania, magia, zdrowa żywność, film, małżeńskie perypetie, świat biznesu i polityki, zakłady na Torach Wyścigów Konnych, architektura, kreślarstwo, ufo, biuro projektowe, Szwecja i jej specyfika, także innych skandynawskich nacji, hazard w ogólności, skarby i szaleńcy związani z poszukiwaniem bogactw, podróże, także podróże w czasie, romanse, była nawet epistolografia miłosna auta, starej Skody - to tylko niektóre z nich.
Tak naprawdę jedyną constans książek J. Ch. są... morderstwa 😁 oraz niezwykły talent pisarski, słowotwórczy, komediowy.

Trudno też nie zachwycać się okładkami - zaprojektował je Andrzej Pągowski!!

5 094
    1 097