Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.00 zł

Maestro z Sankt Petersburga

Camilla GrebePaul Leander-Engström Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Mroczna Moskwa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Dirigenten från Sankt Petersburg
Mroczna Moskwa (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Sadowska
Elżbieta Sadowska Rosja rząd Putin literatura szwedzka

Jak to się robi w Rosji. Początek reprywatyzacji i możliwość zarobienia miliardów dolarów. Kto ma układy, ma możliwość stać się bardzo bogatym człowiekiem. Milionerów w Rosji przybywa jak grzybów po deszczu. Wszystkiemu jednak towarzyszą łapówki, wymuszenia, haracze, porwania i zabójstwa.
Przede wszystkim czytam literaturę krajową, ale po dobrych recenzjach przeczytałem I...

Wydaje się mniej skomplikowana i lżejsza niż seria 'Nielegalni' Severskiego ale prawie tak samo dobra. Jest też mało mroczna jak na skandynawską powieść, a na pewno prawie nie ma drastycznych opisów. Rozczarowało mnie zakończenie, jedyny niezaskakujący moment książki.

Audiobook
Lektor: Wojciech Żołądkowicz
Ocena: 8/10

2041

Po wszystkich szwedzkich kryminałach/thrillerach z wielką ciekawością sięgnęłam po pierwszy tom "Mrocznej Moskwy". Liczyłam na powieść z innej niż skandynawska bajki. Akcja książki dzieje się w Moskwie, ale jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałam się, że główni bohaterowie oraz Autorzy książki są... Szwedami! Najwyraźniej w dzisiejszych czasach ciężko w tematach...

Naprawdę fajny kryminał, prosta historia ale dobrze się czyta.

Świetna. Wciągająca fabuła, dobry styl, dobrze nakreśleni bohaterowie, czegóż chcieć więcej? Cieszy fakt, że jest to pierwsza część trylogii "Mroczna Moskwa", na pewno przeczytam pozostałe części.

Na tyle ciekawe, że z pewnością sięgnę po następne tomy.

Zdecydowanie kryminal mnie wciągną nie tylko akcją i intryga dziejąca sie we współzesnej Rosji ale postacią i tajemnicą głównego bohatera.

"Maestro z Sankt Petersburga" autorzy: Paul Leander-Engström i Camilla Grebe - to druga książka w roku 2018.
Znaleziona przypadkiem w bibliotece. Oczywiście jak tylko dowiedziałam się, że to trylogia, to zamówiłam kolejne. Ale dopiero podczas lektury Maestra zrozumiałam, że to była dobra decyzja.
Lubisz Aleksandrę Marininę i jej cykl o Anastazji Kamieńskiej? A może wolisz...

1986

56/2018 (E)

Książka otwiera cykl powieściowy Mroczna Moskwa, którego bohaterem jest szwedzki finansista Tom Blixen, który pracuje w Pioneer Capital - wiodącym banku inwestycyjnym Rosji.
Gdy poznajemy bohatera, on właśnie dowiaduje się, że został wybrany do zabezpieczenia jednej z największych transakcji w historii banku. Jego klientem jest niebezpieczny i bezwzględny oligarcha...

• 2018
  • 2019