rozwińzwiń

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Jakie jest dobre miejsce na zbrodnię?

666 428 114

Niesamowita książka, do końca nie wiadomo kto odpowiada za "drapieżną grę". Akcja toczy się jak na dobry kryminał przystało, wciąga, zaskakuje, a efekt jest piorunujący.
Ukłony dla Pani Miszczuk! Polecam gorąco.
Pozdrawiam, Magdalena.

Ukłony dla Pani Miszczuk! Polecam gorąco.
Pozdrawiam, Magdalena.

Pustułka - przez zmianę wydawnictwa i tytułu, niestety zdublowana u mnie pozycja, za co mam żal do autorki - pod nowym tytułem powinien widnieć stary, bardziej pasujący do treści książki. Niestety nie każda internetowa księgarnia posiada w opisie informację, że te dwa tytuły to jedna treść. Ale co do książki, jest zaskakująca. Jak już wspomniałam, tytuł pierwotny jest mocno związany z treścią i w sumie na koniec dowiadujemy się, że jest wskazówką. Oj błędnie obstawiałam kto zabija na Ptasiej wyspie, w życiu bym się nie zorientowała. I co najlepsze, na koniec po ujawnieniu mordercy, wściekłam się na siebie, że nie zorientowałam się na podstawie wskazówek... Książkę czyta się lekko i szybko, dostarcza niesamowitej rozrywki. Polecam :)

najlepsza książka do tej pory jaką czytałem. świetni bohaterowie, fantastyczna fabuła oraz zarąbiste zakończenie.

Audiobook jakoś mnie nie powalił na nogi.

Audiobook jakoś mnie nie powalił na nogi.

Fabuła może i byłaby ciekawa, natomiast styl pisania jak dla mnie nie do przejścia. Miałam wrażenie że książkę napisała poślednia uczennica ogólniaka. Ale to jest tylko moje zdanie

Szybkoczytajacy się kryminał 🙂

Szybkoczytajacy się kryminał 🙂

"Drapieżna gra" to książka, w której od prawie samego początku zastanawiamy się kto zabił? 11 osób przebywa na odciętej wyspie z dala od cywilizacji. Rodzina Spyropoulów z każdym dniem staje się coraz słabszą, a jej kolejni członkowie zostają elimnowani. Kto jest bezlitosnym morderca? Dlaczego zabija? Czy w tym wszystkim ukryte jest jakieś drugie dno?

To jest moja pierwsza książka tej autorki. Zaletą jest to ze szybko się czyta. Co mi się podobało? Miejsce akcji - grecka wyspa, choć potencjał miejsca był większy jeśli chodzi o wykorzystanie go do fabuły. Co mi się nie podobało? Nierealność postaci, dziwny sposób postepowania, stosunek ojca do córki tak odpychający, że aż nierzeczywisty dla mnie.

"Drapieżną grę", którą czytałam jeszcze pod poprzednim tytułem, kupiłam niedługo po zakończeniu serii "Kwiatu paproci", którą darzę ogromną sympatią. "Pustułka" stała na półce ze dwa lata, by w końcu zobaczyć światło dzienne. I niestety ten utwór K.B. Miszczuk nie zachwycił mnie, lecz mocno zawiódł.

Ale zacznę od pozytywów. Książka jest napisana bardzo lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją przyjemnie i szybko. Miejsce akcji - mała wysepka odcięta od świata przez sztorm oraz obraz postaci uwięzionych na niej, bez drogi ucieczki były naprawdę świetne. Mordercą może być w końcu każdy... No i to by było na tyle!

Bohaterowie książki byli wyraziści, co oczywiście jest lepsze od anemicznych i nudnych postaci, jednak nie w przypadku, kiedy w grę wchodzi ich przerysowanie. Tutaj każda z postaci miała parę cech na krzyż i były tak podbite, że z niektórych bohaterów wyszły karykatury. Również relacje rodzinne postaci wydawały mi się przerysowane, wręcz niemożliwie toksyczne, co bardzo męczyło mnie podczas czytania. Poza tym nie czułam się jakbym czytała kryminał, raczej powieść obyczajową z elementami kryminału. Wydarzenia nie mroziły krwi w żyłach i nie ciągnęło mnie do dalszego czytania, gdy odkładałam książkę na bok. Od dobrego kryminału oczekuję emocji, napięcia, szokujących wydarzeń lub przynajmniej trzymania w ciągłej niepewności. Tutaj tego nie znalazłam. Mało tego, odgadłam zagadkę mordercy, co zabrało mi sporo frajdy z lektury.

"Pustułka" Miszczuk niestety nie była dla mnie strzałem w dziesiątkę i nie będę jej polecać, zwłaszcza zapalonym fanom kryminałów. Choć tutaj jestem zawiedziona, to wciąż wierzę w autorkę i dam jej szansę w przyszłości. 🙂

Ale zacznę od pozytywów. Książka jest napisana bardzo lekkim językiem,...

Bardzo lubię książki Katarzyny Bereniki Miszczuk, a że dawno nic jej nie czytałam, to Drapieżna gra okazała się jeszcze ciekawszym wyborem. Nawet gdy okazało się, że to wznowienie Pustułki, której jeszcze nie czytałam. Byłam ciekawa, jak tym razem autorka poradziła sobie z kryminałem. Było warto spędzić z nim kilka godzin?

1 820
    1 006