Najdłuższa wojna. Przed Ukrainą był Wietnam

Słowa i Myśli
najdłuższa wojna przed Ukrainą był Wietnam Ukraina Wietnam Artur Dmochowski
powieść historyczna
najdłuższa wojna przed Ukrainą był Wietnam Ukraina Wietnam Artur Dmochowski

Bardzo dobra książka na temat źródeł wojen w Indochinach. Oczywiście da się wyraźnie odczuć, że autor przyjął jednostronne stanowisko, stawiając się po stronie USA. Mimo to książkę oceniam jako bardzo wartościową - przede wszystkim ze względu na merytorykę oraz bogatą bibliografię. Książka ta uświadamia, jak mało wiemy na temat wojny amerykańsko-wietnamskiej.

Wcześniej nie interesowałem się w ogóle tematyką I i II wojny indochińskiej, ale dzięki temu, że informacje w tej książce są przedstawione w przystępny sposób, wiem, jak wyglądał cały ten konflikt. Nie każdemu może się jednak spodobać (a niektórym wręcz przeciwnie) to, że autor nie pozostaje neutralny, tylko jasno sympatyzuje z działaniami USA, niemal wyłącznie je chwaląc.

• Historia
  • Strategia, militaria i wojskowość