Najlepsi przyjaciele

Okładka książki Najlepsi przyjaciele
Moni Nilsson Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Przygody w Raju (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Przygody w Raju (tom 1)
Bästa vänner
Zakamarki
2014-10-30
2014-10-30
Barbara Gawryluk
Elin Lindell Barbara Gawryluk

Dwoje bohaterów, którzy nietypowo się nazywają - Beza i Zlatko.
Beza uwielbia ciastka, dlatego wszyscy nazywają ją Bezą, ma tolerancyjnego, lecz zajętego tatę, z którym zazwyczaj mieszka (chyba że się stęskni za mamą - wtedy przenosi się do niej). Zlatko natomiast to chłopiec z tradycyjnej dużej rodziny, której przewodzi tata, miłośnik piłki nożnej. Beza jest odważna, pewna...

„Najlepsi przyjaciele” Moni Nilsson to pierwsza część z nowej serii Przygody w Raju autorki, znanej czytelnikom z serii o Tsatsikim. Od długiego czasu cenię sobie książki z wydawnictwa Zakamarki, więc pewną ręką sięgałam po tę książkę.

Historia opowiada o chłopcu imieniem Zlatko, który dostał imię po piłkarskim idolu swego taty Zlatanie Ibrahimović’ u. Złatko ma...

Duża czcionka i niewiele treści na stronie sprzyja samodzielnemu czytaniu, do tego zabawne kolorowe ilustracje i intrygująca fabuła.
Motyw spełniania marzeń rodziców przez dzieci, odrzucenia przez środowisko, jeśli jest się innym, przyjaźni z tymi, którzy nie mają uprzedzeń.

Jako mama zwracam szczególną uwagę na książki, które czytam razem ze swoimi dziećmi. Bo papier przyjmie wszystko, ale nie wszystko jest wartościowym tekstem, zwłaszcza dla małych czytelników. Tym bardziej cieszę się i doceniam, gdy trzymam w rękach książkę taką jak „Najlepsi przyjaciele” Moni Nilsson (Wydawnictwo Zakamarki), która spełnia moje oczekiwania odnośnie...

• Dla dzieci
  • Serie
  • Czytane z dziećmi i dzieciom
  • Z Adamem
  • Olkowe książki
  • 2015
  • Basia przeczytała z mamą

Dodaj cytat z książki Najlepsi przyjaciele