GURU KULTU..ry

poradniki
Onepress
2014-10-14
2014-10-14

Autor w zaskakująco lekki i przystępny sposób przekłada zasady tworzenia sekt i kultów na swoisty poradnik jak stać się popularnym człowiekiem i przyciągnąć do siebie rzeszę wyznawców... przepraszam - fanów.

Niektórym takie porównanie może wydać sie dziwne, straszne, odstręczające, jednak argumentacja autora uwidacznia, że mechanizmy odpowiedzialny za tworzenie sekty czy kultu jest taki sam jak przy tworzeniu dookoła siebie grupy oddanych fanów.

Polecam dla każdego, kto ma dystans do siebie i do świata oraz potrafi zrozumieć sarkazm i ironię.

W tym roku również postawiłam na audiobooki, szczególnie te szkoleniowe i motywacyjne.

Wróćmy do książki Michała Wawrzyniaka. Obserwowałam jego poczynania na Facebooku, oglądałam jego szkolenia i byłam ciekawa tego, co zawarł w swoich książkach, które tak często i gorliwie promuje. Niestety przy tej pozycji mocno się zawiodłam. Na zaledwie 6 rozdziałów, zrozumiałam jako tako 1 rozdział o marketingu i promowaniu siebie. To jest właśnie ten kołczowy bełkot, o którym wspominałam przy poprzedniej książce. Miałam wrażenie, że w całej książce chodzi głównie o to, żeby się pokazać i pochwalić swoimi sukcesami. Wiedza, która miała być zawarta w tej książce, gdzieś chyba wyparowała. Jestem zawiedziona, bo po Michale spodziewałam się petardy i sądzę, że wiele z jego darmowych szkoleń na Facebooku miało lepszy przekaz, niż ten audiobook. NIE POLECAM

Straconego czasu już nikt mi nie odda 😢

Straconego czasu już nikt mi nie odda 😢

Kołcz Majk dalej w formie , uwielbiam jego przekaz , bez pitu pitu!

Kołcz Majk dalej w formie , uwielbiam jego przekaz , bez pitu pitu!

Nie warto.

Nie warto.

Książkę mam w wersji audiobook-a , co mogę powiedzieć... jestem pod wrażeniem wiedzy i formą przekazu 👏 daje do myślenia.

"Wczoraj minęło, jutra jeszcze nie ma, liczy się tu i teraz" str 55

"Wczoraj minęło, jutra jeszcze nie ma, liczy się tu i teraz" str 55

Na pewno warta przeczytania, wrócę do niej jeszcze nie raz

Na pewno warta przeczytania, wrócę do niej jeszcze nie raz

Świetna książka dająca pozytywnego kopa do działania :)

Świetna książka dająca pozytywnego kopa do działania :)

Michała poznałam poprzez darmowe filmiki na fb i yt, ta pozycje przeczytałam jako pierwsza z jego książek.
Moim zdaniem pozycja jest bardzo wartościowa, co prawda może być odbierana za kontrowersyjna ale taki jest autor na pierwszy rzut oka bez zagłębienie się mocniej w jego treści. Książka jest do kilkukrotnego przeczytania to jedna z kilku pozycji która należy powtórzyć i za każdym razem wyciągniemy coś nowego, wejdziemy głębiej i lepiej zrozumiemy jej przekaz.
Nie zgodzę się z opiniami ze Michałowi zależy tylko i wyłącznie na kasie i sprzedaży ponieważ ja sama dostałam od niego ogrom wiedzy za darmo wystarczy tylko te wiedzę wykorzystać i mieć efekty czego życzę każdemu.

• Rozwój osobisty
  • Rozwój