Finding Eden

Okładka książki Finding Eden Mia Sheridan
Okładka książki Finding Eden
Mia Sheridan Wydawnictwo: Cykl: A Sign of Love (tom 2) literatura obyczajowa, romans
A Sign of Love (tom 2)
2014-10-05
2014-10-05

Dość szybko zdecydowałam się na drugą część, aby mieć za sobą całą historię, nie dlatego, że była zła. Tylko pod moją rękę leżało kilka chyba nieco lepszych pozycji (przynajmniej takie mam nadzieje).
Książka mówi o dalszych losach Caldera i Eden. Nie są one szczególnie wyszukane i raczej autorka za szybko i to stanowczo za szybko dąży do głównej osi akcji. Ogólnie ciekawie; dobrze, że nie które wątki nie są poprowadzone sztampowo i to na plus, zaś z drugiej strony wydaje mi się, że ta część została trochę potraktowana po macoszemu, szczególnie wątki z rodzicami. Wciąż za dużo scen erotycznych i wciąż przewidywalna.
Ponownie na raz do przeczytania.

Druga część jest uzupełnieniem z wyjaśnieniami do pierwszej części, co oznacza, że jest w niej mniej akcji ale nie mniej emocji. W zasadzie najciekawsze w obu książkach jest tło czyli życie w sekcie, jej obraz, ludzie w niej żyjący a na końcu wątek miłosny głównych bohaterów.
Pierwsza część to życie wewnętrzne a druga życie na zewnątrz. Dla mnie powinno być więcej tego pierwszego, zabrakło mi bohatera, który trafił tam z własnej woli, jego motywów i przemyśleń. Trochę bardziej chciałabym poznać motywy Hektora ale to może zmieniłoby wówczas klasyfikację tej historii.
Ogólnie dostałam więcej niż się spodziewałam, polecam

Bardzo poruszająca książka ukazująca dalsze życie Caldera i Eden po opuszczeniu sekty. Niestety los rozdziela głównych bohaterów i teraz sami muszą stawić czoła przeciwnościom. Nie chcę streszczać fabuły ale polecam tę książkę jak zresztą wszystkie pozycje Mii Sheridan.

Uwielbiam Mię Sheridan, a serię „A sign of love” chciałam przeczytać już od kilkunastu miesięcy. Wydaje mi się, że każdy szanujący się miłośnik romansów miał chociaż raz w ręce jej książkę i wie, że są to ciekawe, intrygujące i wzruszające historie. I tak było też w tym przypadku. Powiedzmy.
Zacznę od tego, że mimo całej wspaniałości książek Mii, to przez kilka pierwszych rozdziałów czyta mi się je strasznie ciężko i ogólnie bardzo ciężko mi się do nich zabrać. Jednak ta seria nie sprawił mi tego drugiego problemu, bo był w niej wątek sekty, który uwielbiam. Jednak jedno nie wyklucza drugiego i niestety zarówno w pierwszym jak i drugim tomie miałam trudności, by wdrożyć się w historię.
Calder i Eden są członkami politeistycznej wspólnoty o bardzo rygorystycznych zasadach, w której życie zwykłych mieszkańców funkcjonuje podobnie do tego sprzed kilkuset lat. Calder należy do tej niższej warstwy społecznej, za to Eden jest przyszłą małżonką przywódcy tego ugrupowania. Rodzące się wśród nich uczucie, jest zakazane i niebezpieczne, ale warte walki o nie.
To życie rodem ze średniowiecza nie tylko odczuwałam dzięki opisom codziennych czynności, czy warunków życia, ale również przez język używany przez bohaterów lub ich zachowania i sposób myślenia. Co w pierwszym tomie było całkowicie zrozumiałe, jadnak w drugim zaczynało mnie powoli irytować.
Calder i Eden niestety nie zyskali mojej wielkiej miłości, bo ich do końca nie kupiłam. Wydawali mi się za bardzo wyidealizowani i sztuczni, na co również miały wpływ wypowiedzi rodem z serenady. Już nie wspomnę o tym cukrze, który się wysypywał w czasie scen, w których się choćby widzieli.
Seria jest tak ogólnie bardzo dobra i wciągająca, i ma dosyć szybką akcje, jednak mnie nie kupuje. Liczyłam na coś bardziej prawdziwego i niewyidealizowanego, ale ta wersja również nie była zła.
Nie są to według mnie najlepsze książki Mii, ale też nie są złe. Jako umilacz czasu, jak najbardziej zasługują na uwagę

Po dość interesującym i obiecującym początku nadeszło niestety wielkie rozczarowanie. Książka zmierza w jednym, z góry zaplanowanym kierunku, który jest zbyt banalny i łatwy do przewidzenia. Autorka postanowiła spłycić sylwetki głównych bohaterów. O drugoplanowych postaciach i bezsensownych dialogach nie wspominając. Ciężko mi cokolwiek pozytywnego napisać na temat tego tytułu. Szkoda, że pisarka z intrygującej historii stworzyła banalny i przesłodzony romans.

Eden...Eden...Eden Ty mój blasku poranka!
Oderwać się nie mogłam od tej książki.
Zostałam porwana w świat prawdziwej miłości. Miłości czystej, pięknej i takiej co pokona wszystkie przeciwności losowe.
Obok tej pozycji nie można przejść obojętnie !

Eden...Eden...Eden Ty mój blasku poranka!
Oderwać się nie mogłam od tej książki.
Obok tej pozycji nie można przejść obojętnie !

Druga czesc, chyba lepsza od pierwszej. Nasi bohaterowie sa starsi, dojrzalsi i nareszcie sa wolni. Gonia ich demony przezlosci, chwilami jest naprawde ciezko ale pokonuja problemy i przeciwnosci losu. polecam

Po wielkiej tragedii jaka miała miejsce w Akadii, Eden nie potrafi ułożyć sobie życia. Wciąż nie dociera do niej, że jest jedyną osobą, której udało się przeżyć. Świat poza murami ogromnej sekty, wygląda zupełnie inaczej. Gdyby nie pomoc dobrego człowieka, nie miałaby gdzie spać i co jeść. Wszystko zmienia się w chwili gdy dowiaduje się o nowym malarzu. Chłopak na swoich dziełach przedstawia źródło i tajemniczą kobietę. Czy to możliwe aby nie tylko ona miała tak ogromnie szczęście i przeżyła okropną tragedię?

Powiem szczerze, że ta część podobała mi się bardziej niż poprzednia. Widać, że życie głównych bohaterów naprawdę się zmieniło. Oboje musieli odnaleźć się w nowym świecie, który dla ludzi z zewnątrz jest codziennością. Autorka w bardzo dobry sposób opisała emocje. Szczególnie podobało mi się pierwsze spotkanie głównych bohaterów po kilku latach. Ogromne gratulacje dla Mii Sheridan za napisanie pięknej historii, która na pewno zapadnie mi w pamięć.

106/2021

106/2021

Ciekawa kontynuacja 1 części, ale to nie jest to samo co w nowszych książkach autorki. Fajnie szybko się czyta lecz moim zdaniem inne są emocje niż przy seri książek "Bez słów - itp".

• Mia Sheridan
  • 2017